Nowe informacje o „Cyberpunk 2077” – gra może być pierwszoosobową strzelanką

Porcja kolejnych wieści dotyczących „Cyberpunk 2077”. Jak się okazuje twórcy mogą zdecydować się na rozgrywkę pierwszoosobową.
16192719.641223.1483.jpg

Wciąż nie znamy żadnych konkretów na temat „Cyberpunka 2077”, ale w całej spekulacyjnej układance pojawia się coraz więcej elementów, które składają się na pewien większy obraz tego, jak może wyglądać najnowsza gra od CD Projekt RED.

A wyglądać może naprawdę ciekawie, bo jak wynika z nieoficjalnych informacji, które zdobył serwis „Gry-Online”, „Cyberpunk 2077” prawdopodobnie będzie grą typu „first-person shooter” (FPS) z elementami RPG. Oznacza to oczywiście, że gracze będą obserwować rozgrywkę oczami bohatera, co jest nowością w przypadku CD Projekt RED. W końcu wszystkie dotychczasowe produkcje z serii „Wiedźmin” były grami typu TPP (third-person perspective), w których wydarzenia śledziliśmy zza pleców postaci.

Innym prawdopodobnym scenariuszem jest oddanie wyboru w ręce graczy i stworzenie możliwości dowolnego przełączania się pomiędzy widokiem pierwszo- a trzecioosobowym. Takie rozwiązanie miałoby o tyle sens, że sami twórcy mówili o nim w czasie konferencji SIGGRAPH, która miała miejsce jeszcze w 2013 roku.

Dodajmy, że według innych nieoficjalnych informacji w grze mają pojawić się także pojazdy, a gracz będzie miał dowolność w tworzeniu postaci i wybieraniu jej profesji. Potwierdzenie tych plotek znajdziemy zapewne dopiero na targach technologicznych E3, które zaczną się 12 czerwca w Los Angeles.  

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. CyberPunk 2077 Wtorek 24.04.2018