Pamiętacie Tibię? Gra wraca do łask, a Polacy biją rekordy

Choć wielu mogłoby się spodziewać, że Tibia już dawno poszła w zapomnienie i grają w nią jedynie prawdziwi maniacy, to rzeczywistość jest zupełnie inna – w przeciągu ostatnich trzech miesięcy streamy z rozgrywki zaliczyły wzrost oglądalności o 97 proc. Dodatkowo Polacy zapisali się na kartach historii Tibii, ponieważ jako pierwsi wbili 1900 lvl. Gra wyprzedziła takie tytuły, jak Apex Legends, Hearthstone czy Fall Guys.
Zrzut ekranu 2021-07-20 o 13.25.48.png

Wychodzi na to, że wszystkie statystyki odnośnie Tibii wystrzeliły w górę. Internauci znów masowo zakładają konta i oglądają streamy z rozgrywki. Gra powstała 24 lata temu i do dziś cieszy się popularnością, szczególnie wśród Polaków – to właśnie mieszkańcy naszego kraju królują, jeśli chodzi o najwyższe poziomy w grze. To miejsce należy do pary – Goraca i Bobeek. Co ciekawe, są oni również w związku w życiu prywatnym.
Dziennie streamy z Tibii osiągają średnio kilkaset oglądających z Polski, a kilka tysięcy z całego świata. Zdarzają się jednak dni, gdzie liczby przekraczają 14 tys., co robi ogromne wrażenie. Statystyki wcale się nie zatrzymują. To oczywiste, że w końcu pojawi się moment zatrzymania, jednak na chwilę obecną Tibia wspina się w rankingu najbardziej popularnych gier na Twitchu. Wiadomo, że Tibia nigdy nie będzie cieszyć się taką popularnością, jak League Of Legends czy Fotrnite. Istotny jest za to fakt, że gra obchodząca niedawno 24. urodziny, nadal uznawana jest za ciekawą i wciągającą, choć znacznie odbiega od obecnych standardów chociażby przez grafikę. 

Teraz czekamy, aż do łask wróci kultowy Metin2. Lata temu ta gra zrobiła ogromny szum w naszym kraju i do teraz można zobaczyć wiele nowych prywatnych serwerów. Niestety starego klimatu nie da się odtworzyć – rozgrywka za bardzo opiera się na formule pay2win. Kto wie, może w tej kwestii uda się dokonać niemożliwego.

 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitch Wtorek 20.07.2021