Poczuj się jak Pablo Escobar – powstała gra oparta na serialu „Narcos”

W sieci pojawił się już pierwszy trailer z rozgrywki, a wydawca i deweloperzy ogłosili już spodziewaną datę premiery tytułu.
GAL12792IMG201811161902301.jpg

„Narcos: Rise of the Cartels” to gra na podstawie pierwszego sezonu kultowego serialu Netflixa o losach największego bossa narkotykowego w dziejach – Pablo Escobara.

Na razie na jej temat wiadomo jednak stosunkowo niewiele. Na pewno będzie to gra typu TBS, czyli tzw. taktyczna gra turowa. Narratorem całej opowieści będzie sam Escobar, natomiast gracz będzie miał możliwość wybrania strony, po której się opowie. Będzie mógł więc szmuglować dragi do USA i rozprowadzać je po Kolumbii jako kartel z Medellin lub próbować rozpracować tę działalność jako amerykańska agencja antynarkotykowa (DEA). Tak z kolei wygląda pierwszy zwiastun gry:– Narcos: Rise of the Cartels to dla nas bardzo ekscytujący projekt – powiedziała Rosemary Buahin, dyrektor ds. marketingu w Curve Digital, wydawcy gry – Uwielbiamy serial i dołożyliśmy starań, by gra pozostała wierna materiałom źródłowym: lokacjom postaciom, ubraniom, muzyce i nie tylko. Uważamy, że rozgrywka wypełniona akcją, z zasadami z turowych strategii, idealnie pasuje do świata Narcos.

Gra pojawi się na rynku w wersji na PC, PS4, Xboksa One i Nintendo Switch. Przybliżona data premiery to trzeci kwartał 2019 roku.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Poniedziałek 19.11.2018