Poczuj się jak zawodowy kierowca wyścigowy w najnowszej grze z serii F1 [KONKURS]

Wsiądź za kółko klasycznych bolidów, udzielaj wywiadów, kieruj swoją karierą zawodowca, ale przede wszystkim poczuj czystą adrenalinę w najbardziej realistycznym symulatorze jazdy wyścigówką Formuły 1. Wszystko to i jeszcze więcej w F1 2018.
Realizm rozgrywki to coś, na co deweloperzy gier wyścigowych stawiają od lat. Odwzorowanie fizyki prowadzenia pojazdów, wpływ warunków atmosferycznych na zachowanie auta, maksymalnie realistyczny sposób prowadzenia kariery zawodnika – wszystko to musi być na najwyższym poziomie, by sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wybrednych graczy.

Bardziej realistyczna rozgrywka

Gra F1 2018 zdecydowanie posiada wszystkie te cechy. – Poziom realizmu jest dla nas najważniejszy, zarówno pod względem oprawy, jak i symulacyjnej rozgrywki. Mamy doskonałe relacje z Formułą 1 i dzięki temu możemy z roku na roku usprawniać grę pod każdym względem – mówi Lee Mather, game director F1 2018.W F1 2018 na graczy czeka ulepszona oprawa: m.in. poprawiono oświetlenie, wygląd bolidów, torów, ale także chmur, nieba czy warunków atmosferycznych. Usprawnień doczekała się również fizyka bolidów – wpływ na nią ma m.in. sterowany przez gracza system odzyskiwania energii (Energy Recovery System - ERS).

– Dodanie ERS nie tylko zapewni jeszcze bardziej autentyczne doświadczenia, ale przyczyni się do stworzenia jeszcze bardziej zróżnicowanych i ekscytujących wyścigów – dodaje Mather.

Bardziej realistyczny tryb kariery

Zmianie uległ też sam tryb prowadzenia kariery jednego zawodnika, w którym nie wystarczy już tylko dobrze się ścigać, by osiągnąć ostateczny sukces. Gracze będą bowiem musieli radzić sobie z tym wszystkim, z czym radzą sobie prawdziwi kierowcy Formuły 1 - budowaniem swojej reputacji oraz utrzymywaniem relacji z mediami.Postępy gracza nieustannie będzie śledzić reporterka Clarie, a od wywiadów udzielanych właśnie jej będą zależeć m.in. relacje kierowcy z różnymi oddziałami zespołu, ceny nowych ulepszeń bolidu, stopień ich niezawodności, a także oferty z konkurencyjnych drużyn.

– Gracz musi zastanowić się nad odpowiedziami i tym jak wpływają na morale jego współpracowników i atmosferę w paddocku. Niektóre teamy wolą kierowców, którzy swoją postawą pokazują ducha sportu, są w rozmowach z dziennikarzami skromni i spokojni, nawet w sytuacjach krytycznych. Inne z kolei chcą zatrudniać kierowców robiących wokół siebie dużo szumu – wylicza Lee Mather.

Klasyczne bolidy do dyspozycji gracza

Gra F1 oferuje oczywiście pełną licencję zawierającą wszystkich kierowców, teamy i tory sezonu 2018. W tym roku do kalendarza Formuły 1 powróciły także GP Francji (Circuit Paul Ricard) oraz GP Niemiec (Hockenheimring).Oprócz tego gracz otrzyma także możliwość wskoczenia za kółko aż 20 klasycznych bolidów F1, które podbijały tory w latach 70. i 80. Wśród nich znajdą się m.in. 1972 Lotus 72D, 1976 Ferrari 312 T2 czy 1976 McLaren M23D.

F1 2018 ukaże się 24 sierpnia na PS4, Xbox One i PC.

Z okazji premiery gry mamy też dla was konkurs, w którym trzy osoby będą mogły wygrać po jednym egzemplarzu najnowszej gry F1 2018 w wersji mistrzowskiej (ze steelbookiem). By to zrobić, wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie:

Którym z obecnych kierowców Formuły 1 chciał(a)byś najbardziej zagrać i dlaczego?

Szczegóły konkursu dostępne są TUTAJ


f1.jpg


Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Środa 01.08.2018