Powrót Monkey Island. Premiera kultowej gry jeszcze w tym roku

Monkey Island podbiło początki lat 90. Od tamtego czasu seria kilkukrotnie 'wracała', jednak to dyskietkowy klimat trafił do serc fanów. Zapowiadany na ten rok projekt jednak ma ogromne szanse, by wreszcie osiągnąć podobny poziom.
Zrzut ekranu 2022-04-5 o 16.19.40.png

Za dwie pierwsze części Monkey Island była odpowiedzialna ekipa, która później nie przyłożyła ręki do kolejnych projektów. Teraz jednak dwójka z trzech twórców:  Ron Gilbert i Dave Grossman pracuje nad kolejną odsłoną gry, która będzie kontynuacją pierwszych epizodów. Ron Gilbert stwierdził, że dla niego po Monkey Island 2: Lechuck's Revenge nie powstała żadna kolejna odsłona gry, więc pracują nad jej kontynuacją z 1991 r. Wszystkie schody pojawiły się ze względu na to, że LucasFilm utracił licencję na markę Monkey Island. Wróciła ona jednak do pierwotnych właścicieli. „Trzecia odsłona w mojej głowie zawsze polegała na tym, że Guybrush udał się do piekła, a demoniczny pirat LeChuck byłby tam i robił to, co mógłby robić w piekle” – powiedział Gilbert.

Gra ma być nowoczesną odsłoną starego klasyka, gdzie usłyszymy m.in. Guybrusha Threepwooda, który użyczał głosu głównemu bohaterowi 30 lat temu. 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Wtorek 05.04.2022