Powstaje gra z Robertem Lewandowskim

Producenci kreskówki, której bohaterem jest Robert Lewandowski, podpisali umowę na produkcję gry opartej na licencji animowanego serialu. Za jej stworzenie ma odpowiadać wrocławskie studio Mousetrap Games.
lewandowski-kreskowka-d76c68b-aaaa53aa9fe5ed5f6ecbaa58f2d9_166d70.jpg

Co prawda premiera filmu „Kosmiczny wykop” jest zaplanowana dopiero na wrzesień, to z reguły przedsięwzięcia, o które chociażby ociera się nazwisko Lewandowski, przynoszą inwestorom krocie. Serial ma opowiadać o drużynie stworzonej przez Roberta Lewandowskiego. Ekipa skompletowana z niezwykłych zawodników z całego świata ma udać się na planetę Spaceball, gdzie obywa się Galaktyczna Liga.

CZYTAJ TAKŻE: POLACY TWORZĄ SYMULATOR PREZYDENTA USA [ZWIASTUN]

Pomysłodawcy twierdzą, że oprócz – oczywiście – piłki nożnej, seria ma opowiadać o uniwersalnych wartościach takich jak przyjaźń, tolerancja i empatia. W pierwszej serii przewidziano 26 odcinków. „Kosmiczny Wykop” będzie można oglądać na antenie TVN, TVN7 oraz na platformie player.pl. Reżyserem i scenarzystą serii jest Bartosz Kędzierski, rysunki zostały wykonane przez Davida Szatarskiego.

kosmiczny-wykop-6419b6f7be1a0ee2615fce6c5ca22719_b3b7fe.jpg

W rozmowie z Wirtualną Polską, CEO Moustrap Games Edward Mężyk zdradził, że tworzenie gry, której bohaterem jest Robert Lewandowski, to wielka przygoda dla projektantów z wrocławskiego studia. Zdradził, że gra ma mieć formę taktycznej karcianej rozgrywki, która - zdaniem twórców – ma oddawać ducha piłkarskiego starcia i pozwoli poczuć się graczom niczym prawdziwy trener kosmicznej rozgrywki. 

Data premiery gry oraz jej ewentualna cena nie są jeszcze znane.

 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. mat. prasowe TVN Poniedziałek 04.05.2020