Powstaje nowy Wiedźmin. Oficjalne potwierdzenie CD Projekt

Na tę informację niewątpliwie czekał szereg gamingowych fanów. CD Projekt RED pracuje nad nową częścią Wiedźmina. Twórcy opublikowali na Twitterze grafikę zapowiadającą grę.
Zrzut ekranu 2022-03-22 o 09.07.07.png

Poprzednia cześć Wiedźmina wyszła w 2015 r., więc ta premiera będzie porządnie wyczekana. "to początek nowej sagi w ramach franczyzy, a także współpracy technologicznej z Epic Games - twórcami silnika Unreal Engine 5, na którym rozwijana jest gra" – podał CD Projekt Red.
CD Projekt ogłosiło, że przyszłe projekty studio będą oparte na silniku Unreal Engine 5. "Jednym z kluczowych filarów RED 2.0 - transformacji, którą obecnie przechodzi studio - jest większy nacisk na technologię i właśnie to działanie leży u podstaw naszej współpracy z Epic Games. Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik, razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy. W przypadku wcześniejszych gier studia, rozwój i przygotowanie REDengine pod dany tytuł wymagało znacznych zasobów i nakładu pracy. Dlatego niezwykle ważne było dla nas, aby w przypadku kolejnej gry CD PROJEKT RED wyznaczyć kierunek technologiczny tak szybko, jak to możliwe" - podał Paweł Zawodny, CTO CD Projekt RED.

"Współpraca, którą nawiązaliśmy podniesie efektywność w procesie produkcji, a także jej przewidywalność. Jednocześnie dzięki niej otrzymamy dostęp do narzędzi do tworzenia gier z najwyżej półki. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jakie niesamowite przygody uda nam się stworzyć w Unreal Engine 5" – mówił. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter.com Wtorek 22.03.2022