Raport najbardziej dochodowych gier na Steamie

Steam opublikował listę 100 gier, które w ubiegłym roku były na platformie najbardziej dochodowe.

gra1.jpg

No Man’s Sky

DOTA 2
Grand Theft Auto V
Tom Clancy’s The Division
Sid Meier’s Civilization VI
Dark Souls III
Rocket League
XCOM 2
Total War: Warhammer
Wiedźmin 3: Dziki Gon
Fallout 4
Counter-Strike: Global Offensive

Steam to platforma stworzona w 2003 roku przez Velve Corporation. Zastąpiła ona WON, czyli system gry wieloosobowej dla Half Life. Początkowo używano jej w celach dystrybucji i zarządzania produkcjami firmy Velve. Z czasem rozszerzono jej możliwości o dostęp do tytułów innych producentów. Dzisiaj baza gier zawiera niecałe 5000 tytułów, a korzysta z niej około 125 milionów użytkowników. Więc jeśli lubicie sobie poklikać w klawiaturę, czy ponaparzać w pada to z pewnością wiecie co to jest i z czym to jeść.

W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrody Steam. Wśród laureatów znalazły się takie tytuły jak: Portal 2, Euro Track Simulator 2, Grand Theft Auto 5 i Goat Simulator. Jeśli chodzi o ostatnią wymienioną produkcję i dziwaczne symulatory to dla nas zwycięzcą zawsze będzie Tree Simulator, czyli symulator… drzewa (kto by nie chciał być drzewem, niech pierwszy rzuci kamieniem!). Prócz tego Velve Corporation opublikowało raport dotyczący ostatnich dwunastu miesięcy na Steamie, układając listę stu najbardziej dochodowych gier na platformie.
gra2.jpg
Nie podano jednak dokładnych danych, a listę podzielono na cztery kategorie, aby czytelnicy mniej więcej wiedzieli w jaki sposób dokonano wyborów. Pierwsze 12 miejsc obejmuje kategoria platynowa. Do kategorii złotej trafiły numery od 13 do 24. Na srebrną przypadają numery do 40, a brąz należy już do wszystkich pozostałych tytułów.  Sprawdźcie w której grupie znalazły się wasze ulubione gry, dla których w zeszłym roku zarywaliście nocki. Ponieważ mamy dobry gust, nasze znalazły się w kategorii platynowej i dlatego na początku przedstawiliśmy tylko tę.Dodał(a): Rafał Szyszka Czwartek 05.01.2017