Router Archer C5400X to nowy przedmiot pożądania każdego gamera

Zadowoli nie tylko dla graczy.

ROUTER TP LINK.jpg

Archer C5400X to trzypasmowy, gigabitowy router bezprzewodowy. Został zbudowany od podstaw z myślą o graczach, ale też o innych wymagających użytkownikach. Sprzęt korzysta z technologii NitroQAMTM, oferując łączną przepustowość nawet do 5334 Mb/s w trzech pasmach transmisji. Pozwala to zoptymalizować działanie sieci poprzez jej podział pomiędzy wszystkie urządzenia w domu. Przykład? Jedno pasmo przeznaczamy na gry, drugie do streamingu wideo w 4K, a ostatnie na użytek mniej wymagających domowników. Co więcej, router automatycznie wybierze najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią dzięki funkcji Smart Connect.

Co ważne, router zapewni stałą siłę sygnału w każdym kącie domu dzięki technologii Range Boost. Archer C5400X dodatkowo wykorzystuje technologię Beamforming, która umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększa siły sygnału nadawanego w ich kierunku. Zapewnia to wysoką wydajność i stabilność połączeń. Archer C5400X wyposażony jest też w technologię MU-MIMO, dzięki której wysyła pakiety danych do czterech urządzeń w tym samym czasie, co dodatkowo zwiększa wydajność komunikacji.

IMG_20180915_110602.jpg

Rewelacyjnym rozwiązaniem jest też zdolność wykrywania przez router ruchu sieciowego z gier i nadawanie mu priorytetu. Dzięki temu gracze osiągają taktyczną przewagę i mogą grać bez lagów. W tym czasie mniej wymagający domownicy docenią na przykład streaming filmów w rozdzielczości 4K, oczywiście również bez żadnych przeszkód.

Urządzenie posiada osiem gigabitowych portów Ethernet, które pozwalają na podłączenie do sieci przewodowych urządzeń takich jak komputery, konsole do gier czy telewizory smart, bez konieczności używania dodatkowego przełącznika.

Dodatkowym wsparciem dla graczy jest czterordzeniowy procesor 64-bitowy o taktowaniu 1,8GHz, który zwiększa moc grania na najwyższych obrotach. To jednak nie wszystko: router posiada trzy procesory pomocnicze oraz 1GB pamięci RAM.

Archer C5400X-2000px kopia.jpg

Granie z użyciem routera Archer C5400X będzie nie tylko bardziej płynne, ale też bezpieczne: system HomeCare z antywirusem od TrendMicro ochroni domową sieć przed cyberatakami. Rodzice z pewnością docenią funkcję kontroli rodzicielskiej, która umożliwia blokadę dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści w Internecie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą harmonogramu określić także pory dostępu dla poszczególnych urządzeń łączących się z siecią.

Więcej informacji na temat routera znajdziecie na stronie TP-Link.


Dodał(a): Izabela Popko Środa 31.10.2018