Szykujcie się na premierę Dying Light 2. Nadchodzi brutalna akcja i żyjący świat

Szykujcie się na premierę Dying Light 2. Nadchodzi brutalna akcja i żyjący świat

screenshot4_25_05_21_1920x1080-1.jpg

Teraz możecie przygotować się z Planetą Gracza na to, co pichcił Techland w swoich piecach przez ostatnie lata.

Jeśli szukacie gry, która zaoferuje Wam wiele emocji, sporo akcji i wciągającą rozgrywkę, warto mieć oko na ten tytuł. Można powiedzieć, że wielu graczy znajdzie w nim coś dla siebie - od otwartego, ogromnego i żyjącego miasta, aż po rozwój postaci i rozbudowaną historię. Premiera tuż za rogiem.

O co właściwie chodzi w Dying Light 2

Kontynuacja Dying Light wrzuca nas w realia, które sami twórcy określają mianem "współczesnego średniowiecza". Ludzkość przegrała wojnę ze śmiercionośnym wirusem, który zamienił sporą część naszego gatunku w krwiożercze istoty. Zapomnijcie o beztroskim przemierzaniu ulic miasta, spokojnym żywocie i podwójnym latte z ulubionej kawiarni - w Dying Light 2 staniecie oko w oko z prawdziwą postapokalipsą. No, prawie, bo w świecie gry wciąż istnieje cywilizacja. Skromna i zacofana, ale jednak.

Gracz trafi do Miasta. Tak, po prostu "Miasta" - tak właśnie Techland nazwał główną lokację gry. Wcielimy się w Aidena Caldwella, który wyrusza do rzeczonego Miasta w poszukiwaniu swojej siostry - klasyka. Fabuła przeprowadzi nas przez wątki ludzi żyjących w Mieście, a także zapozna nas z paroma grupami ocaleńców zamieszkującymi to miejsce. To wszystko oczywiście z domieszką zarażonych wirusem stworów w najróżniejszych wariantach - od powolnych maszkarek po kłapiące zębiskami bestie wielkości samochodu.

Dying Light 2 Stay Human — Decide The Fate of The City — Gameplay Trailer

Jeśli chodzi o rozgrywkę, nie jest to typowa gra z potworami w roli antagonistów. W Dying Light 2 zetrzecie się z wieloma przeciwnikami, ale nie do końca jest to głównym trzonem zabawy. I bardzo dobrze, bo strzelanek z zombiakami mamy na rynku na pęczki.

Otwarty świat, walka i rozwój postaci

Jeśli graliście w poprzednią odsłonę Gasnącego Światła, po Dying Light 2 spodziewajcie się czegoś podobnego, ale na znacznie większą skalę. To gra akcji z otwartym, dużym światem (i opcjonalnym trybem kooperacji), w której głównym elementem rozgrywki jest wykonywanie zlecanych nam zadań oraz efekciarskie skakanie po dachach i balkonach budynków. Próżno tu szukać realizmu, ale parkour to jednak masa dobrej zabawy. Szczególnie, jeśli w zwiedzaniu Miasta wspomogą nas gadżety pokroju lotni czy linki z hakiem, które również pojawią się w grze.

Kiedy już zatrzymamy się w morderczym pędzie, aby obić komuś buźkę lub... cokolwiek mają zarażone stwory, gra odda w nasze ręce szereg broni do walki wręcz. Nie nastawiajcie się jednak na prostą walkę - oręż się psuje, a pokonanie potężniejszych przeciwników to nie lada wyczyn. Starcia będą szybkie, brutalne i wymagające trochę wprawy. Niby w grze znajdziemy też prowizoryczną broń palną, ale - no właśnie - to dość niepopularny i nie aż tak efektywny, jak można by oczekiwać środek siania pożogi w Mieście.

Dying Light 2 Stay Human - Official Gameplay Trailer

Zarażeni to jednak nie najgorsze, co może Was spotkać w świecie Dying Light 2. Jak wiadomo, najgorszymi potworami bywają ludzie i to właśnie oni narobią Wam najwięcej kłopotów. Kiedy otoczy Was grupka rzezimieszków, najlepiej będzie po prostu uciec gdzie pieprz rośnie. No chyba, że odpowiednio rozwiniecie swoją postać.

Bo tak - w Dying Light 2 istnieje system rozwoju naszego bohatera. Sami zadecydujemy, w jakie umiejętności zainwestujemy najpierw, a pod koniec gry Aiden będzie mógł stać się prawdziwą maszynką do zabijania. Wybory podejmowane przy odblokowywaniu kolejnych skilli nie będą jednak najważniejszymi, jakich dokonamy w grze.

Dying Light 2 a wybory

Twórcy DL2 chwalą się, że w grze zaimplementowano rozbudowany i mający realny wpływ na cały świat przedstawiony system wyborów. Decyzje przyjdzie nam podejmować w zadaniach fabularnych i mogą dotyczyć zarówno błahostek pokroju otwarcia nowego sklepu, jak i rzeczy, które zadecydują o losach wielu ludzi.

Gracz ma mieć sporą dowolność w tym, jak poprowadzi historię Aidena. Poszczególne poczynania naszego bohatera mogą udobruchać jedną grupę mieszkańców Miasta, ale przy tym mocno wkurzyć inną. Konflikty międzyludzkie istnieją nawet w postapokaliptycznym świecie i to właśnie ich należy obawiać się bardziej niż grupki zarażonych gromadzących się w naszej okolicy.

W grze obecne będą trzy mocno różne od siebie frakcje. Sami wybierzemy, z którą z nich się sprzymierzymy, a które obierzemy za cel ataków. Jeśli któraś mocno nam podpadnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mocno jej zaszkodzić. Oczywiście będzie to miało wpływ nie tylko na daną grupę ludzi.

Dying Light 2 - E3 2018 Gameplay World Premiere

Relacje interpersonalne to jednak nie jedyne, co może zepsuć lub poprawić protagonista swoimi decyzjami. Momentami będziemy mogli wpłynąć na wygląd Miasta i to, jak będą funkcjonować wybrane jego elementy. Co więcej, nie dotyczy to tylko głównych zadań, bowiem nawet misje poboczne mogą mocno odbić się na wyglądzie i specyfice danego regionu. Możliwe więc, że jeśli zdecydujemy się przejść Dying Light 2 po raz drugi z innymi wyborami, nasza rozgrywka będzie dość mocno różniła się od poprzedniej.

Premiera Dying Light 2 - kiedy i na jakich platformach?

O grze wiemy już praktycznie wszystko. Debiut Dying Light 2 zaplanowano na 4 lutego 2022 roku. Potwierdzono, że gra jest już ukończona i Techland nie przewiduje żadnych opóźnień. Roboty było jednak sporo, bo produkcja ukaże się na aż sześciu platformach.

Gra trafi na wszystkie najpopularniejsze sprzęty do grania: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch. Zagracie więc na każdej nowszej platformie i na każdym wyżej wymienionym urządzeniu Dying Light 2 ma działać bardzo dobrze.

Dying Light 2 Stay Human - Cloud Version – Announcement Trailer – Nintendo Switch

Co ciekawe, wersja na Nintendo Switch nie będzie standardowym wydaniem. Konsola Big N nie poradziłaby sobie z uruchomieniem gry w zadowalającej jakości, więc twórcy zdecydowali się na udostępnienie Dying Light 2 poprzez chmurę. Oznacza to, że nie uruchomicie gry z fizycznego nośnika, a będziecie streamować rozgrywkę na swojego Switcha za pośrednictwem internetu.

Materiał parntera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Piątek 31.12.2021