Tak wygląda gra "Władca Pierścieni"

Uniwersum „Władcy Pierścieni” wzbogaci się o nową grę. Choć produkcja ma mieć swoją premierę dopiero za rok, to w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia produkcji.
Gollum1-scaled.jpg

Grę zapowiedziano w ubiegłym roku i przez dłuższy czas wiele szczegółów pozostało nieznanych. Za produkcję „The Lord of the Ring: Gollum” odpowiada niemieckie studio Deadalic Entertainment. Twórcy na samym początku zaznaczyli, że ich bohater nie będzie przypominał Andy’ego Serkisa z filmowej adaptacji „Włądcy Pierścieni”:

CZYTAJ TAKŻE: POWSTAJE GRA Z ROBERTEM LEWANDOWSKIM

„Nie chcemy rozczarować osób, które widziały tylko filmy, ale mówią krótko: nasz Gollum nie wygląda jak postać Andy'ego Serkis. Projektowanie jego wyglądu zaczęliśmy od osoby, którą Gollum był przed swoją transformacją i stopniowo poddawaliśmy go ewolucji, bo można przecież wyraźnie dostrzec, że zanim wypaczył go Pierścień Gollum, przypominał wyglądem człowieka”.

W założeniu twórców ma być to skradanka. Nacisk został położony na konflikt osobowości Golluma i Smeagola oraz platformowe elementy rozgrywki. Zapowiedziano również, że lwia część fabuły ma opierać się na wyborach podejmowanych przez użytkowników. 

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Przypuszcza się, że gra zadebiutuje w wersji na najnowsze konsole – PS 5 i Xbox Series X. 
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. materiały prasowe Wtorek 05.05.2020