Twórcy GTA szukają testerów gry. Nadajesz się?

Nowa oferta pracy w Rockstar North to mokry sen każdego gracza i fascynata strzelania i totalnej rozpierduchy. Tym bardziej że jej pojawienie się wywołało spekulacje na temat GTA VI.
GTA VI.jpeg

Choć GTA V wciąż hula na komputerach i konsolach graczy z całego globu, to trzeba przyznać, że i tak z niecierpliwością wyczekujemy oficjalnej zapowiedzi kolejnej części. W końcu od poprzedniej premiery minęło już 7 lat. Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się pogłoski o GTA VI, ale oficjalnego potwierdzenia niestety jeszcze nie ma.

Pojawia się światełko nadziei, bo Rockstar North szuka obecnie osób na kilka stanowisk. Niektóre z ofert mogą wskazywać, że nowa gra producenta jest już w zaawansowanej fazie tworzenia. Poszukiwani są bowiem testerzy oraz “Technical Build Engineer”. Zazwyczaj firmy potrzebują takich ludzi, żeby sprawdzić, jak działa ich nowy produkt.


Do zadań osoby na tym stanowisku należałoby “bycie częścią zespołu pracującego nad jednymi z najbardziej kreatywnych, dużych projektów, które będą dostępne w dowolnym medium rozrywkowym”. Do takich projektów na pewno zalicza się GTA VI.

Od potencjalnych kandydatów wymagana jest m.in.:
- umiejętność programowania,
- łatwość w komunikowaniu z zespołem
- czy praca samemu lub w grupie.

Z kolei do ich zadań będą należeć:
- tworzenie i obsługa szerokiej gamy narzędzi,
- identyfikacja błędów i ulepszanie produktu,
- bliska współpraca z programistami i kontrolą jakości, aby zapewnić stabilność gry po wydaniu.


Aplikację może złożyć każdy, ale trzeba mieć na uwadze, że siedziba studia znajduje się w Edynburgu w Szkocji. Łatwo wywnioskować, że praca wiązałaby się z przeprowadzką. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie ze wspomnianą ofertą.Osoby blisko związane z dostarczaniem nowinek na temat GTA uważają, że poszukiwania pracowników to znak, że twórcy mają już gotową wersję Alpha jednej ze swoich przyszłych gier. Najprawdopodobniej chodzi o GTA VI. Niestety stuprocentowego potwierdzenia tych spekulacji jeszcze nie mamy.

CZYTAJ TEŻ: Akcja GTA VI może wrócić do Vice City

 


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Poniedziałek 24.02.2020