Wiedźmin jak Pokemon GO. Potwory na tle twojego miasta

Dobrze pamiętamy czasy świetności Pokemon GO, kiedy to setki zapalonych graczy buszowały po lokalnych parkach, by trafić do poke–stopów. Choć gra nie cieszy się już tak ogromną popularnością, CD Projekt postanowił oprzeć na podobnym mechanizmie swój kolejny hit. Niedługo czeka nas premiera Wiedźmina w wersji na telefon.
Zrzut ekranu 2021-07-5 o 12.29.55.png

CD Projekt i studio Spokko potwierdzili właśnie datę premiery Wiedźnima na telefon. 21 lipca na systemy Android i iOS trafi The Witcher: Monster Player. Gra będzie dostępna za darmo. Posiadacze Androidów już dziś mogą wstępnie się zarejestrować i sprawdzić, co może ich czekać.Na czym głównie będzie się opierać mobilny Wiedźmin? Przede wszystkim gracze będą przyjmować zlecenia na potwory, po czym oczywiście zajmą się ich likwidacją. Wspominając początki Pokemon GO można stwierdzić, że start był dość skąpy w jakiekolwiek dodatki i dopiero później twórcy rozkręcili się z aktualizacjami rozszerzającymi możliwości gry. Jeśli chodzi o Wiedźmina, ma być zupełnie inaczej i od początku ma nas czekać zarówno bogate wyposażenie postaci, jak i możliwość wyboru strategii. Mamy także mieć pod dostatkiem zróżnicowanych potworów."W grze czeka na Ciebie eksploracja świata, tropienie, analiza i walka z realistycznych rozmiarów potworami. Podczas walki dużą rolę odegra pora dnia oraz pogoda, aktualizowane na bazie Twojej bieżącej lokalizacje, ale najważniejsze jest Twoje przygotowanie. Aby pokonać bardziej wymagających wrogów możesz warzyć potężne wiedźmińskie eliksiry i oleje, tworzyć petardy i przynęty na potwory oraz rozwijać umiejętności i ekwipunek swojego wiedźmina" - zapowiadało studio Spokko, należące do CD Projektu.
Pierwsze zapowiedzi gry pojawiły się niecały rok temu. Ciężko będzie w nią grać w domu, ponieważ opiera się głównie na chodzeniu do NPC dającym nam zlecenia na potwory, które będziemy musieli szukać w swojej okolicy. Mobilny wiedźmin wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości, przez co z przeciwnikami będziecie walczyć niemalże "na żywo". 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: twitter (Spokko Studio) Poniedziałek 05.07.2021