Wojna wzywa. Graj za darmo w Call of War

Starcia armii, bitwy morskie, walki lotnicze… Napisz od nowa historię II wojny światowej i stań na czele jednej z armii największego konfliktów zbrojnych XX wieku.
call of war.JPG

Jeśli z wypiekami na twarzy przysłuchiwałeś się opowieściom Bogusława Wołoszańskiego o sensacjach XX wieku, to z pewnością pokochasz darmową grę „Call of War”, która nie tylko wprowadzi cię w realia tamtych czasów, ale da realny wpływ na przebieg wydarzeń. 

„Call of War” to gra strategiczna tocząca się w czasie rzeczywistym. Gracze otrzymuje terytorium na historycznej mapie pogrążonej w wojnie Europy i rozwija swoje ziemie. Do osiągnięcia sukcesu niezbędne są umiejętności ekonomiczne i dyplomatyczne – gracz nie tylko zarządza swoimi terenami, ale też robi interesy z innymi władcami, szpieguje i zawiera sojusze. A co najistotniejsze – buduje i umacnia armię. 


Po wejściu do gry, użytkownik otrzymuje kraj, który zostaje mu przydzielony losowo z puli państw Europy oraz Ameryki Północnej. Każdy z krajów posiada określoną liczbę prowincji. Każda z nich posiada jakieś kluczowe cechy takie jak zasoby, Punkty Zwycięstwa, które -  co logiczne – należy gromadzić, aby wygrać w pierwszej rundzie. Jest to też czas na nawiązywanie sojuszy, co z pewnością zaowocuje w przypadku konfliktu. Zadanie polega na poprowadzeniu stabilnego rozwoju i przygotowaniu się na ewentualną obronę swoich terytoriów. Wystarczy kliknąć tutaj, żeby rozpocząć rozgrywkę. 

Każdy kraj ma do dyspozycji surowce niezbędne do jego rozwoju: pożywienie, złoto, ropa, rzadkie materiały i oczywiście zasoby ludzkie. Oprócz zarządzania rzeczami materialnymi, gracze muszą odpowiednio dysponować swoim czasem, tak aby w pełni wykorzystać go na rozwój infrastruktury i armii. Każda z podejmowanych akcji zajmuje określony czas, nierzadko pokrywający się z rzeczywistym, co wymaga przemyślanych i precyzyjnych decyzji. 

Jednym z najistotniejszych elementów gry jest szpiegostwo, które nie tylko uchroni przed problemami z zewnątrz, ale też – sprawnie poprowadzone – zablokuje możliwość przejęcia informacji przez wywiady obcych państw. 

„Call of War” to doskonały tytuł dla fanów gier strategicznych. Forma jest rozbudowana, ale nie przytłacza. Dodatkowym plusem jest polska wersja językowa oraz brak jednoznacznej taktyki. Ważne jest eksperymentowanie i znajdowanie własnych rozwiązani, które poprowadzą do zwycięstwa. W "Call of War" możesz zagrać za darmo tutaj.Dodał(a): CKM.PL / fot. Call of War Piątek 19.06.2020