Zabawka, która 'zabija' uściskiem. Poznajcie Huggy Wuggy

Huggy Wuggy to postać z gry 'Poppy Playtime'. Fabuła polega na tym, ze gracz musi się wydostać z fabryki. Zabawki, które się w niej znajdują, są opętane i próbują dopaść gracza. Potworny pluszak stara się dogonić bohatera i udusić poprzez przytulenie.
Zrzut ekranu 2022-05-26 o 15.10.09.png

Choć gra przeznaczona jest dla osób posiadających powyżej 16 lat, jak nietrudno się domyślić, dotarły do niej także znacznie młodsze pociechy. W związku z tym zapanowała moda na charakterystycznego stwora, a zaraz za nią poszły rozmaite gadżety związane z Huggy Wuggy.Doszło do tego, że dzieciaki w szkołach potrafią "bawić się", podbiegając do kolegi, mocno go ściskając i szepcząc do ucha wulgarne słowa. 

"Moja córka ani razu sama z siebie nie wspomniała o Huggy Wuggy, ale zapytana o niego wczoraj, beztrosko powiedziała: tak, wszyscy wiedzą, co to Huggy Wuggy, dzieci mają zabawki, takie niebieskie, a teraz także takie śliczne różowe. Niektórzy grają w taką grę w domu i są filmiki" - powiedziała matka pierwszoklasistki na łamach portalu mamadu.pl.

"Zaniepokoił nas fakt, że dzieci z naszego przedszkola opowiadają o zabawce Huggy Wuggy. Zabawka przypomina zwykłego pluszaka, ale posiada charakterystyczny uśmiech z ostrymi i przerażającymi zębami. Jej pierwowzorem jest postać z gry, której celem jest schwytanie innych postaci, które następnie przytula tak mocno, aż pozbawi je życia. Dzieci naśladują zachowanie Huggy Wuggy i bawią się w takie przytulanie. Prosimy o zwrócenie uwagi  na to czy Państwa dziecko opowiada w domu o tej zabawce lub ją rysuje"  – napisał dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.

Ok, dzieciaki powinny się od niej trzymać jak najdalej, z tym się zgadzamy. Za to teraz sami poważnie się zastanawiamy nad zakupem...


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Czwartek 26.05.2022