Zew Cthulhu - mroczny świat szaleństwa w grze na podstawie prozy H.P. Lovecrafta

rpg
„Call of Cthulhu” zapowiada się coraz lepiej i coraz mroczniej. Kolejny gameplay od Cyanide Studio to droga bez odwrotu ku szaleństwu. A my chcemy się znaleźć na tej drodze.
unnamed.jpg

W pierwszym gameplayu twórcy zdradzali początek dochodzenia, które prowadzi Edward Pierce – weteran wojenny, prywatny detektyw i alkoholik. Gameplay pokazuje mechanikę gry, między innymi rozmowy z postaciami, prowadzenie dochodzenia czy rekonstruowanie minionych wydarzeń.

Nowy film z gry pokazuje zaawansowany etap śledztwa, gdzie sen miesza się z jawą, rozsądek z szaleństwem, a doświadczenie przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Nowy gameplay trailer to także próbka możliwości, które daje rozwijanie poszczególnych umiejętności i cech bohatera.

„Call of Cthulhu” – fabuła
Gra będzie przygodowym single playerem w konwencji horroru FPP. Wcielimy się w postać prywatnego detektywa, Edwarda Pierce’a, którego zadaniem jest rozwiązanie zagadki tajemniczego morderstwa rodziny Hawkings na wyspie Darkwater. Gdzie zaprowadzi graczy to śledztwo?

Z pewnością w grze znajdzie się wiele elementów skradanek, survival horroru, a przede wszystkim – kultowego klimatu mitologii Cthulhu, w której mieszają się pradawne stworzenia, nauka, groza i szaleństwo.Główne cechy gry:
• Detektywistyczny RPG oparty na uniwersum mitologii Cthulhu autorstwa H.P. Lovercrafta. Stworzony na silniku Unreal Engine 4.

• Graj Edwardem Pierce’em, by odkryć zagadkowe mordersrwo Sarah Hawkins i staw czoła potężnym siłom czyhających w mroku wyspy Darkwater.

• Wystaw swoją psychikę na próbę w świecie, w którym nie będziesz mógł zaufać nikomu, nawet własnym zmysłom.

• Dokonuj wyborów, które na każdym kroku będą miały wpływ na narrację.

Premiera odbędzie się 30 października, a gra będzie dostępna na PC, PS4 i Xbox One. Polskim dystrybutorem wersji konsolowych jest CDP.


Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Piątek 21.09.2018