Zostań Sherlockiem. Dwie gry do pobrania za darmo

Epic Games Store po raz kolejny robi ukłon w stronę graczy i udostępnia za darmo grę Sherlock Holmes: Crimes and Punishments. Zapowiada też, co udostępni już w przyszłym tygodniu.
screeny001_1_124_3.jpg

Stało się już niemalże tradycją, że Epic Games Store regularnie raczy swoich klientów grami udostępnianymi całkowicie za darmo. Tym razem użytkownicy mogą wcielić się w postać kultowego brytyjskiego detektywa.

Akcja wydanego w 2014 roku „Sherlocka Holmesa: Crimes and Punishments” toczy się w wiktoriańskim Londynie, a rozgrywający ma do rozwiązania 6 kryminalnych zagadek: zabójstwa, porwania, kradzieże a także sprawy na granicy fantastyki.

CZYTAJ TAKŻE: JUŻ NIE DUAL SHOCK. SONY POKAZAŁO NOWY KONTROLER DO PS5

Użytkownik ma do dyspozycji 14 technik detektywistycznych. Może podążać tropami oraz przesłuchiwać podejrzanych. Co ciekawe, to do gracza należy decyzja, czy będzie się trzymać litery prawa, czy też pójdzie za głosem intuicji. Decyzje podejmowane przez Holmesa mają wpływ nie tylko na losy zatrzymanych przestępców, ale również na rozwój fabuły.Drugim tytułem, do którego Epic Games umożliwia bezpłatny dostęp jest „Close to the Sun”. To produkcja klasyfikowana jako horror, który przenosi gracza do świata przełomu XIX i XX wieku, gdzie wynalazki Tesli całkowicie zmieniają rzeczywistość.

Użytkownik wciela się w młodą dziennikarkę poszukującą zaginionej siostry. To zaprowadza ją na statek zaprojektowany przez słynnego naukowca, gdzie przeprowadza swoje eksperymenty. Szybko jednak okazuje się, że cała załoga została zamordowana, a po pokładzie poruszają się postaci, które z całą pewnością nie pochodzą z Ziemi. Sklep zapowiedział również, że 16 kwietnia umożliwi bezpłatny dostęp do dwóch kolejnych tytułów: Just Cause 4 oraz Wheels of Aurelia.

Dodał(a): Adam Barabasz / mat. prasowe Epic Games Store Piątek 10.04.2020