Bilety na premierę „Powidoków” i Noc Kina Polskiego

ENEMEF: Noc Kina Polskiego to propozycja nie tylko dla miłośników polskich filmów, ale dla każdego, kto lubi dobre kino. W repertuarze maratonu znalazły się najlepsze polskie filmy 2016 roku, które zdobyły uznanie krytyków filmowych i zachwyciły widzów.
enemef kino polskie otw.jpg

Każdy z nich wyróżnia się intrygującą i autentyczną fabułą, urzeka rewelacyjną grą aktorską, a przy tym stwarza niesamowity klimat i wzbudza ogromne emocje. W ramach maratonu odbędzie się premierowy pokaz ostatniego filmu Andrzeja Wajdy "Powidoki". Ta noc to wyśmienita uczta dla filmowego konesera! W repertuarze według kolejności emisji:
- ostatni film Andrzeja Wajdy POWIDOKI - premierowo!
- przejmująca OSTATNIA RODZINA,
- trzymający w napięciu JESTEM MORDERCĄ.
- wstrząsający i wzbudzający ogromne emocje WOŁYŃ,

ENEMEF: NOC KINA POLSKIEGO odbędzie się 13 stycznia jednocześnie w 29 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola Park, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż, Wrocław Arkady, Zabrze, Zgorzelec.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:00 rano

KONKURS:
do 13 stycznia do godz. 12:00 wyślij maila na adres [email protected], który będzie zawierał:
1. tytuł: Noc Polskiego Kina
2. wybrane kino, w którym chcesz obejrzeć wspomniane wyżej wydarzenie,
3. imię i nazwisko, na jakie zostanie przyznana podwójny bilet,
4. w maksymalnie 500 znakach odpowiedz na pytanie: "Sequel jakiego polskiego filmu chciałbyś aby nakręcono".
Redakcja CKM.PL wybierze najbardziej oryginalne odpowiedzi. Do zwycięzców wyślemy maile (13 stycznia do godziny 14:00) potwierdzające wygraną.

ENEMEF_Noc Kina Polskiego_PLAKAT.jpg


Powidoki - PREMIEROWO!
Polska 2016, 98'
reżyseria: Andrzej Wajda
scenariusz: Andrzej Wajda
obsada: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Krzysztof Pieczyński
muzyka: Andrzej Panufnik

Specjalny pokaz premierowy (film wchodzi do kin 13 stycznia)!

Ostatni film wybitnego Andrzeja Wajdy, polski kandydat do Oscara 2016 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Akcja filmu rozgrywa się w Łodzi w okresie stalinizmu. Główny bohater to Władysław Strzemiński (Bogusław Linda) - malarz, profesor i wykładowca, pionier polskiej awangardy. Nauczył się malować dopiero po amputacji ręki i nogi i w ciągu kilku lat zdobył popularność na całym świecie. Jest wielkim artystą oraz niezwykle charyzmatycznym człowiekiem uwielbianym przez studentów. Ponieważ nie poddaje się doktrynie socjalizmu i nie pozwala, by polityka wkraczała do sztuki, władza postanawia go zniszczyć. Strzemiński staje się ofiarą prześladowań, artystą zapomnianym, a ostatecznie kloszardem przymierającym z głodu.

To autentyczna i przejmująca historia o niezwykłym człowieku pełnym kontrowersji, a także uniwersalny obraz ukazujący niszczenie jednostki przez system.


Ostatnia rodzina

Polska 2016, 124'
reżyseria: Jan P. Matuszyński
scenariusz: Robert Bolesto
obsada: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra

Reżyser "Ostatniej rodziny" otrzymał Złote Lwy za najlepszy film na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, nagrodzeni zostali również odtwórcy głównych ról - Andrzej Seweryn i Aleksandra Konieczna.

Film przedstawia okres życia rodziny Beksińskich zaczynający się w momencie wyprowadzki Tomka do własnego mieszkania. Ponieważ nowe lokum znajduje się na tym samym osiedlu, chłopak pozostaje w bliskim kontakcie z rodzicami. Jego nadwrażliwość i próby samobójcze są źródłem niepokoju Zofii i Zdzisława, którzy muszą zawalczyć o syna oraz o porządek własnego życia. Gdy Tomek zaczyna pracować w Polskim Radiu, a Zdzisław podpisuje umowę z marszandem Piotrem Dmochowskim wydaje się, że wszystko zaczyna się układać. Niestety los nie jest dla nich łaskawy...

Fascynująca, przejmująca, a przy tym zabawna opowieść o rodzinnym życiu legendarnych postaci.


Jestem mordercą
Polska 2016, 117'
reżyseria: Maciej Pieprzyca
scenariusz: Maciej Pieprzyca
obsada: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Piotr Adamczyk
muzyka: Bartosz Chajdecki

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, trzymający w napięciu thriller psychologiczny, nagrodzony Srebrnymi Lwami na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70-tych na Śląsku. W regionie grasuje seryjny morderca kobiet zwany Wampirem. Milicja bezskutecznie poszukuje sprawcy, gdy ofiarą pada siostrzenica Edwarda Gierka, sprawa nabiera najwyższej rangi. Na szefa grupy dochodzeniowej zostaje mianowany młody i niedoświadczony porucznik Janusz Jasiński. Jest to dla niego wielka szansa na awans, aby ją wykorzystać sięga nawet po wówczas mało znaną nowinkę technologiczną - komputer. Z jego pomocą trafia na trop zbrodniarza, któremu grozi kara śmierci. Od tej pory równolegle do śledztwa toczy się wewnętrzna walka bohatera między jego ideałami, a ambicją. Jak daleko się posunie kierowany pokusą sukcesu i poklasku?

Klimatyczne i wciągające kino, które przenosi widzów do specyficznych czasów PRLu, przedstawia intrygującą historię okraszoną dobrym humorem, a jednocześnie skłania do refleksji.


Wołyń
Polska 2016, 150'
reżyseria: Wojciech Smarzowski
scenariusz: Wojciech Smarzowski
obsada: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Vasil Vasylyk, Adrian Zaremba, Izabela Kuna, Jacek Braciak
muzyka: Mikołaj Trzaska

Wstrząsający film genialnego Wojciecha Smarzowskiego, w którym reżyser bez znieczulenia przedstawia historię rzezi wołyńskiej.

Historia rozgrywa się w małej wiosce, którą zamieszkują Ukraińcy, Polacy i Żydzi, obejmuje okres od wiosny 1939 do lata 1945 roku. Ukazana jest z perspektywy głównej bohaterki - młodej dziewczyny Zosi Głowackiej, która jest zakochana w ukraińskim chłopcu, ale ojciec wydaje ją za mąż za bogatego, dużo starszego wdowca z dwójką dzieci Macieja Skibę. Życie wsi zmienia się diametralnie wraz z wybuchem II WŚ. Widzowie stają się świadkami eskalacji napięcia między społecznościami, ogromnej nienawiści i niewyobrażalnego barbarzyństwa. W okrutnej rzeczywistości, gdzie żądza krwi jest ponad wszelkie wartości, Zosia zostaje sama i próbuje ocalić siebie oraz swoje dzieci.

To realistyczne, mocne i poruszające do głębi kino, które na długo zapada w pamięć.
Dodał(a): ckm.pl Środa 11.01.2017