Konkurs ENEMEF: Noc reżyserskich wersji „Władcy Pierścieni”

12 grudnia w trakcie Maratonu Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni zaprezentowane zostaną filmy rozszerzone o kilkadziesiąt minut scen dodatkowych, dzięki którym ta fenomenalna adaptacja filmowa stała się niemal idealna.
ENEMEF-Władca2 otw.jpg

Repertuar Maratonu Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni:
- Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - WERSJA REŻYSERSKA
- Władca Pierścieni: Dwie Wieże - WERSJA REŻYSERSKA
- Władca Pierścieni: Powrót Króla - WERSJA REŻYSERSKA

ENEMEF: MARATON REŻYSERSKICH WERSJI WŁADCY PIERŚCIENI odbędzie się 12 grudnia (piątek) od 22:00 do około 9:30 rano jednocześnie w 29 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

KONKURS
Do zgarnięcia jest 29 podwójnych wejściówek – po jednej do każdego Multikina oraz kina Silver Screen w Łodzi na ENEMEF: Noc reżyserskich wersji „Władcy Pierścieni”.
Zadanie konkursowe:
do 11 grudnia włącznie wyślij maila na adres [email protected], który będzie zawierał:
1. tytuł: Władca Pierścieni
2. wybrane kino, w którym chcesz spędzić ENEMEF: Noc reżyserskich wersji „Władcy Pierścieni”,
3. imię i nazwisko, na jakie zostanie przyznany podwójny bilet,
4. opis mocy, jakie posiada Twój pierścień, którego jesteś władcą (maksymalnie 400 znaków),
Redakcja CKM.PL wybierze najbardziej oryginalne odpowiedzi. Do zwycięzców wyślemy maile (12 listopada do godziny 12:00) potwierdzające wygraną.Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - WERSJA REŻYSERSKA
Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, Nowa Zelandia, USA 2001, 208'
reżyseria: Peter Jackson
scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
obsada: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
muzyka: Howard Shore


Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 30 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in.: inne rozpoczęcie, dłuższe ujęcie śmierci Isildura oraz opowieść Gandalfa o Gollumie.

Nieśmiały, młody hobbit o imieniu Frodo dziedziczy Jedyny Pierścień – narzędzie władzy absolutnej, stworzony przez mrocznego władcę krainy Mordoru – Saurona. Frodo wraz z towarzyszami musi zabrać pierścień do jedynego miejsca, gdzie może zostać zniszczony. Podczas wyprawy drużyna musi walczyć nie tylko ze złem czającym się wokół, ale również waśniami wewnątrz drużyny oraz niszczącym wpływem samego pierścienia...  
Każdy detal Śródziemia jest dopracowany w najdrobniejszym szczególe, nawet najmniejsze elementy przykuwają uwagę swoją tajemniczością i wykonaniem. Drużyna Pierścienia to niezwykle emocjonujące doświadczenie, które zrobi wrażenie nie tylko na fanach trylogii.
Film zostanie wyświetlony w wersji 2D z oryginalną ścieżką dźwiękową z polskimi napisami.Władca Pierścieni: Dwie Wieże - WERSJA REŻYSERSKA
Lord of the Rings: The Two Towers, Nowa Zelandia, USA 2002, 223'
reżyseria: Peter Jackson
scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
obsada: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
muzyka: Howard Shore


Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 44 minuty - zawiera dodatkowe sceny, m.in.: retrospekcję dotycząca Faramira oraz historię odbicia Osgiliath przez Boromira i Faramira.

Niepisana reguła filmowych trylogii, mówi, że druga część musi stawiać przed bohaterami najtrudniejsze wyzwania, żeby po ich przezwyciężeniu mogli śmiało zmierzyć się z przeciwnikami. Dwie Wieże spełniają ten schemat w sposób widowiskowy i niezwykle ekscytujący. Dwie Wieże to piękny, zapierający dech w piersiach film, pełen mistrzowskich efektów specjalnych. To wielkie widowisko, kryjące w sobie wiele niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.

Po zdradzie Boromira drużyna zostaje rozbita, Frodo i Sam zmierzają ku Mordorowi, a ich śladem podąża Gollum. Reszta drużyny odwiedza krainy Rohanu i Gondoru. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują nieuchronność wielkiej wojny z siłami zła...
Film zostanie wyświetlony w wersji 2D z oryginalną ścieżką dźwiękową z polskimi napisami.Władca Pierścieni: Powrót Króla - WERSJA REŻYSERSKA
Lord of the Rings: The Return of the King, Nowa Zelandia, USA 2003, 251'
reżyseria: Peter Jackson
scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
obsada: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
muzyka: Howard Shore


Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 50 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in: tragiczny koniec Sarumana w ruinach Isengardu, spotkanie z Głosem Saurona, wątek opisujący miłość Faramira i Eowiny.

Doskonałe efekty specjalne, świetna fabuła, spektakularne sceny batalistyczne. Powrót króla to idealne zamknięcie trylogii. Przez wielu fanów właśnie ostatnia część uważana jest za najlepszą z całej serii.
Nadchodzi czas konfrontacji sił Władcy Ciemności Saurona ze zjednoczonymi siłami Śródziemia. Czy Rohan i Gondor będą w stanie przeciwstawić się niezliczonym zastępom Nieprzyjaciela? Czy Frodo uda się wykonać powierzoną mu misję?
Film zostanie wyświetlony w wersji 2D z oryginalną ścieżką dźwiękową z polskimi napisami.

ENEMEF-Władca2-plakat.jpg

Dodał(a): ckm.pl Wtorek 09.12.2014