Noc Kina Polskiego - wygraj bilety

Rok 2014 to bardzo dobry okres dla polskiego kina. Rodzime produkcje biły frekwencyjne rekordy. 28 listopada w wybranych kinach sieci Multikino odbędzie się ENEMEF: Noc Kina Polskiego, czyli przegląd najciekawszych, najlepszych polskich filmów ostatnich miesięcy.

noc-polskiego.jpg


Zaprezentowane zostaną cztery poruszające, emocjonujące i wyczekiwane produkcje. Ta noc to dowód na to, że polskie kino dorównuje światowemu, a polskie filmy tworzone są z coraz większym rozmachem i znajomością reguł, jakie rządzą dobrym kinem.
W repertuarze:
- reklamowany jako połączenie Dnia świra z Forrestem Gumpem - OBYWATEL,
- hitowi BOGOWIE,
- wciągające SŁUŻBY SPECJALNE,
- budzące wielkie emocje MIASTO 44.

ENEMEF: NOC KINA POLSKIEGO odbędzie się 28 listopada (piątek) jednocześnie
w 24 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 05:30 rano

KONKURS
Do zgarnięcia jest 24 podwójne wejściówki – po jednej do każdego Multikina oraz kina Silver Screen w Łodzi na ENEMEF: Noc Kina Polskiego .
Zadanie konkursowe:
do 27 listopada włącznie wyślij maila na adres [email protected], który będzie zawierał:
1. tytuł: Noc Kina Polskiego
2. wybrane kino, w którym chcesz spędzić ENEMEF: Noc Kina Polskiego,
3. imię i nazwisko, na jakie zostanie przyznany podwójny bilet,
4. jaki polski film powinien doczekać się kontynuacji i dlaczego (maksymalnie 400 znaków)?
Redakcja CKM.PL wybierze najbardziej oryginalne odpowiedzi. Do zwycięzców wyślemy maile (28 listopada do godziny 12:00) potwierdzające wygraną.

Regulamin akcji

ENEMEF-Noc-Kina-polskiego-p.jpg

OBYWATEL
Polska 2014, 108', reżyseria: Jerzy Stuhr, scenariusz: Jerzy Stuhr, obsada: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Magdalena Boczarska, Sonia Bohosiewicz, muzyka: Adrian Konarski

Jerzy Stuhr wraca w najzabawniejszej roli od czasu "Seksmisji". "Obywatel" to doskonała komedia, która pokazuje, że niezależenie od systemu czy wydarzeń historycznych Polacy potrafią się z siebie śmiać.

Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce, doprowadzając do zabawnych wpadek.

Duet Jerzy i Maciej Stuhrowie w najzabawniejszej polskiej komedii roku!BOGOWIE
Polska 2014, 112', reżyseria: Łukasz Palkowski, scenariusz: Krzysztof Rak, obsada: Tomasz Kot, Piotr Głowacki, Jan Englert, muzyka: Bartosz Chajdecki

"Bogów" obejrzało już ponad milion widzów. Film zdobył uznanie nie tylko widzów, ale także krytyki, czego dowodem jest aż pięć Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym za najlepszy film, scenariusz oraz najlepszą pierwszoplanową rolę męską dla Tomasza Kota.

Film opowiada o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Zbigniewa Religę w Zabrzu. Nieudane operacje, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie.

Doskonale zrealizowany, inteligentny i wciągający film o człowieku, który odmienił nie tylko Polskę i Polaków, ale i świat. W rolę profesora Zbigniewa Religi wcielił się fenomenalnie Tomasz Kot.SŁUŻBY SPECJALNIE
Polska 2014, 115', reżyseria: Patryk Vega, scenariusz: Patryk Vega, obsada: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, muzyka: Łukasz Targosz

Tym mocnym i kontrowersyjnym filmem Patryk Vega wraca do formy z czasów "Pitbulla".

Po likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej: niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik, kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie oraz były pułkownik SB. Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo i w jakim celu pracują.

"Służby specjalne" to oparta na dwuletniej dokumentacji realistyczna historia, odsłaniająca kulisy życia i pracy oficerów polskich tajnych służb.MIASTO 44
Polska 2014, 130',  reżyseria: Jan Komasa, scenariusz: Jan Komasa, obsada: Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Antoni Królikowski, muzyka: Antoni Łazarkiewicz

Najbardziej oczekiwany polski film roku a może nawet kilku ostatnich lat. Przejmujące widowisko, które długo nie daje o sobie zapomnieć.

Warszawa, sierpień 1944. Stefan opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak jego ojciec zginął. Pracuje w fabryce Wedla, znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić. Pod wpływem Kamy, koleżanki z sąsiedztwa wstępuje do Armii Krajowej. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, ale chłopak zakochuje się w Biedronce. Nie jest im pisane zbyt długo cieszyć się swoim szczęściem.

"Miasto 44" to kino przez wielkie K. Jan Komasa stworzył efektowny portret umierającego miasta. Filmowa, przedwojenna Warszawa jeszcze nigdy nie była tak realna.Więcej informacji - www.enemef.pl

Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 24.11.2014