Powstanie polska gra lotnicza o Dywizjonie 303

gra
Polskie studio Movie Games postanowiło stworzyć grę o jednym z najbardziej chwalebnych epizodów w polskiej historii.

dywi.jpg

Nie sposób mówić o słynnej lotniczej Bitwie o Anglię bez wspominania udziału 303 Dywizjonu Myśliwskiego Warszawskiego im. Tadeusza Kościuszki. O wyczynach polskich lotników (którzy zestrzelili ponad 200 niemieckich samolotów) zrobiło się głośno na całym świecie, a Arkady Fiedler poświęcił mu chyba najbardziej znaną swoją książkę.

Historia Dywizjonu 303 posłużyła za inspirację również twórcom gier, a konkretnie Movie Games. Ekipa ta kończy właśnie pracę nad grą „303 Squadron: Battle of Britain”. Będziemy w niej mogli nie tylko wcielić się w słynnych lotników, ale także przechadzać się (w trybie FPP) po terenie lotniska i naprawiać samoloty używane przez polskich pilotów. 


Gra ukaże się – we wczesnym dostępie – w marcu 2018 roku na Steamie. Twórcy uruchomili również zbiórkę na Kickstarterze – pieniądze tam zebrane mają posłużyć na stworzenie portów gry na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Znajdziecie ją TUTAJ.

Bitwie o Anglię – a więc również Dywizjonowi 303 – jest poświęcony film „Hurricane”, który wejdzie na ekrany kin w 2018 roku. Zobaczymy w nim między innymi Marcina Dorocińskiego oraz Iwana Rheona (znanego głównie z roli Ramsaya Boltona w „Grze o tron”).


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. YouTube Środa 10.01.2018