Gdańsk - jak znaleźć mieszkania do wynajęcia?

Mam przyjemność zaprezentować Państwu mieszkanie — tak najczęściej rozpoczyna się rozmowa z przedstawicielami branży nieruchomości.

20211020154912_g523b7fefe80ed63379f7dc133b8536a0473ad34486842ccbce226b8b4b680b61445568082d4722399fda533767e7195dcc76f8fc2232b9f9907fc7cf41d7f34e_640.jpg.jpg

Niezależnie jednak od tego, czy mieszkania do wynajęcia zamierzasz szukać samodzielnie, czy z pomocą agencji, warto dowiedzieć się nieco więcej o rynku nieruchomości w Gdańsku.

Mieszkania na wynajem — Gdańsk i Trójmiasto

Mieszkanie dwupokojowe to ten typ nieruchomości, który cieszy się największą popularnością w Gdańsku, aczkolwiek do wynajmu często proponowane są również kawalerki oraz większe mieszkania. Najczęściej zainteresowani tego typu nieruchomościami są studenci, także obcokrajowcy, którzy szukają apartments for rent Gdansk long term. Wynajem mieszkania w Gdańsku interesuje także młodych ludzi już po studiach, którzy z Trójmiastem chcą związać swoją przyszłość zawodową, natomiast na ten moment z różnych powodów nie są gotowi na kupno własnej nieruchomości. Urządzone mieszkanie dwupokojowe zlokalizowane w centrum miasta Gdańska w takim przypadku to najbardziej pożądane rozwiązanie. 

Jak znaleźć mieszkanie do wynajęcia?

Rynek wynajmu mieszkań po pewnej destabilizacji spowodowanej pandemią Covid-19 wraca do dynamicznego rozwoju. To zaś oznacza, że znalezienie mieszkania nie będzie już tak proste, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Liczba osób zainteresowanym wynajem bowiem stale rośnie. W Gdańsku widać powrót obcokrajowców, napływ studentów, osób, które po miesiącach pracy zdalnej wracają do firm zlokalizowanych w Trójmieście. Z myślą o wszystkich zainteresowanych długotrwałym wynajmem powstały strony zbierające najciekawsze oferty. Część z nich przygotowana jest także z myślą o obcokrajowcach — w języku angielskim można znaleźć strony z ofertami wynajmu: long term rent apartment Gdansk. Warto z tego typu źródeł informacji skorzystać, ponieważ na takich platformach znajdują się najbardziej aktualne oferty ze szczegółowym opisem i wszystkimi niezbędnymi dla wynajmującego informacjami. 

Mieszkać w Centrum Gdańska czy na obrzeżach?

Mieszkanie dostępne w centrum, gdzie znajduje nie wokół pełna infrastruktura handlowo-usługowa to bardzo wygodne, ale często również drogie rozwiązanie. Oczywiście jeśli tylko można sobie na nie pozwolić, warto z takiego rozwiązania skorzystać. Jeśli jednak mieszkanie znajduje nie nieco dalej, to także nie jest duży problem. Przede wszystkim mieszkania w gdańskiej dzielnicy Łostowice czy innych, nieco bardziej oddalonych od centrum dzielnicach są znacznie tańsze, a poruszanie się po mieście nie jest wcale trudniejsze w takiej sytuacji, ponieważ zarówno Gdańsk, jak i całe Trójmiasto jest bardzo dobrze skomunikowane. Dotyczy to zarówno głównych arterii dla samochodów, jak i rozbudowanej komunikacji miejskiej. Bardzo wiele osób świadomie wybiera mieszkania oddalone od centrum, bliżej natury, np. Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Sprawdź flats for rent Gdansk long term

Przestronne mieszkanie - ile kosztuje wynajem? 

Cena wynajmu mieszkania w Gdańsku może być bardzo różna. Wiele zależy tutaj od wielkości mieszkania, standardu wykończenia, lokalizacji, tego, czy do mieszkania przynależy balkon, taras, komórka lokatorska. Znaczenie będzie miało to, czy mieszkanie zlokalizowane jest na strzeżonym osiedlu, czy takiej ochrony na nim nie ma. Obecnie przyjąć jednak można, że za wynajem średniej wielkości mieszkania dwupokojowego trzeba zapłacić od 2500 do 4500 zł. Oczywiście wiele zależy także od tego, na jak długi okres czasu podpisywana jest umowa. Im dłuższy jest to wynajem, tym większą szansa na możliwość negocjacji. 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Piątek 22.10.2021