3 drinki z 3 światowych stolic do zrobienia w domu

Lubisz podróżować, ale nie za bardzo masz jak? Doskonale to rozumiemy, dlatego podrzucamy trzy łatwe przepisy na drinki, które błyskawicznie przeniosą Cię do trzech legendarnych stolic!

small moritz-mentges-Z40sav8IYqQ-unsplash.jpg

Obecna sytuacja wróży nieprędki powrót do naszych ulubionych miejsc, w których delektowaliśmy się wyśmienitymi drinkami w towarzystwie najlepszych kumpli. Jak do tego czasu uprzyjemnić sobie życie? Nasz pomysł: impreza tematyczna w kameralnym gronie inspirowana tym, co pije się w danym kraju. A gdyby tak poskakać po najbardziej fascynujących stolicach świata i zainspirować się tym, jak smakuje karnawał w każdej z nich?

Bo w końcu nikt nie zabroni nam świętować karnawału w domowym zaciszu, prawda? To samo dzieje się w domach mieszkańców wielu miast, na całym świecie. Jak bawią się i co piją mieszkańcy Berlina, Londynu czy Los Angeles? Sprawdziliśmy to! Na przykład uporządkowani, zdyscyplinowani i – pozornie – spokojni Niemcy uwielbiają dobrą zabawę. Do tego stopnia, że na ulicach Kolonii w okresie karnawałowym urządza się wielką fiestę zwaną „piątą porą roku”. Niemcy celebrują wówczas Frühschoppen, czyli wieczorne spotkanie przy kieliszku lub kuflu lokalnego trunku.

A Brytyjczycy? Kto spotkał choć kilku z nich, ten wie, jak potrafią się bawić „wyspiarze”. Jednym z najbardziej barwnych miejskich imprez jest Notting Hill Carnival, który do lat 60. ubiegłego stulecia organizowano zimą, ale przeniesiono go na sierpień. W końcu po co tańczyć do gorących rytmów w puchowej kurtce? Zwłaszcza że główną atrakcją imprezy są tancerki samby ubrane w barwne, skąpe kostiumy. Bo warto dodać, że to właśnie mieszkańcy Karaibów przywieźli do Londynu tę imprezę. Co w tym czasie króluje w kieliszkach londyńczyków? Rozmaitość i kolory alkoholi możemy sobie tylko wyobrazić…

W Los Angeles karnawał świętuje się niemniej hucznie, w bardzo południowym stylu. Miasto zamieszkuje spora grupa Meksykanów, którzy przemycili wiele barwnych tradycji. Zabawa zaczyna się już w grudniu, kiedy organizuje się szereg parad, podczas których można skosztować wyśmienitego meksykańskiego street foodu i wznieść toast szklaneczką tequili.

A oto trzy drinki na bazie Stock Prestige Vodki dedykowane właśnie trzem stolicom imprez: Berlinowi, Los Angeles i Londynowi. Ich receptury bazują na smakowych wariantach wódki Stock Prestige: Citron, Cranberry oraz Grapefruit.

Berlin Prestige

SMALL berlin.jpg

Pierwszy przystanek zrobimy u naszych zachodnich sąsiadów. Berlińczycy to kosmopolici lubiący łączyć style i mieszać gatunki. Pomieszamy i dziś: w tym orzeźwiającym drinku nie zabraknie europejskiej żurawiny i egzotycznej limonki, a całość osłodzi cukier trzcinowy.

Składniki:

– 40 ml Stock Prestige Vodka Cranberry

– cukier trzcinowy

– limonka

– kruszony lód

Przygotowanie:

Do szklanki wrzuć połowę limonki pokrojonej w cząstki i 2 łyżki cukru. Ugnieć składniki, zasyp je kruszonym lodem i wlej Stock Prestige Vodka Cranberry. Całość dokładnie wymieszaj.

London Prestige

small london.jpg

Z Berlina lecimy dalej na zachód i lądujemy na Wyspach, w sercu Wielkiej Brytanii. London Prestige to rozgrzewający i jednocześnie egzotyczny drink, bazujący na domowej marmoladzie pomarańczowej, podkręcony sokiem z cytryny.

Składniki:

– 40 ml Stock Prestige Vodka Citron

– 20 ml soku z cytryny

– 3 łyżeczki marmolady pomarańczowej

– kruszony lód

Przygotowanie:

Marmoladę włóż do shakera i wymieszaj z pozostałymi składnikami. Całość przelej do szklanki wypełnionej kruszonym lodem.

Los Angeles Prestige 

small LA.jpg

Z Londynu robimy dużego susa przez ocean. Kierunek: słoneczne Los Angeles, gdzie królują soczyste cytrusy. I taki będzie nasz drink: mocno grejpfrutowy, podbity smakiem orzeźwiającej limonki i… odrobiną soli!

Składniki:

– 40 ml Stock Prestige Vodka Grapefruit

– 20 ml soku z limonki

– 15 ml syropu cukrowego

– 30 ml soku grejpfrutowego

Przygotowanie:

Składniki umieść w shakerze, wymieszaj i przelej do szklanki wypełnionej lodem. Szklankę ozdób solą.

Więcej przepisów na drinki inspirowane światowymi stolicami znajdziesz na: www.stockprestige.vodka/#drinki

Uwaga! Wszyscy domorośli barmani, jak również zapaleni debiutanci już od 25 stycznia będą mieli szansę wykazać się swoimi umiejętnościami w konkursie organizowanym na profilu Stock Prestige. Zadaniem będzie stworzenie drinka na bazie smakowej Stock Prestige Vodki i nadanie mu kreatywnej nazwy. Naszym zdaniem gra jest warta świeczki, bo do wygrania będzie aż 600 butelek Stock Prestige Vodka 0,7L, 5 głośników głośnik JBL i 5 zestawów słuchawek Guess. Aby dowiedzieć się więcej, koniecznie śledź profil FB Stock Prestige!


Dodał(a): Redakcja Piątek 15.01.2021