'365 Dni: Ten dzień' zostało najgorszym filmem roku

Wg popularnego serwisu Metacritic, który zbiera recenzje dzieł kultury (nie wszystkie produkcje można tak nazwać...), druga część 365 dni oparta na erotycznej trylogii napisanej przez Blankę Lipińska, stała się najgorszym filmem 2022 r.
365dni.jpg

365 dni: Ten dzień zyskało wynik 8/100. Produkcja wyprzedziła takie "hity", jak Asking for It z Vanessą Hudgens czy Paradise City z Johnem Travoltą i Brucem Willisem. Netflix również nie popisał się w kwestii filmów wypuszczanych spod własnego szyldu, bo na 5. miejscu pojawił się film Me Time (Kevin Hart i Mark Wahlberg), a na 4. Gramy u siebie, którego współproducentem był Adam Sandler. 

Serwis Metacritic podsumował wygraną produkcję w tym niechlubnym rankingu w następujący sposób: "zawiera jeszcze więcej tego samego, czego doświadczyliśmy już w pierwszej odsłonie sagi: seksu, egzotycznych scenerii, więcej seksu, zero fabuły czy rozwoju postaci". 

O dziwo, trzecia część filmu nie znalazła się w rankingu, chociaż miała premierę w tym roku. Oczywiście sprawę skomentowała już na swoim profilu na Instagramie Blanka Lipińska: "Zupełnie nie robi mi to różnicy. Ciągle jest jakoś okrzyknięty. A to gloryfikuje gwałty, a to jest szkodliwy itd. Przywykłam" - napisała.

Galerię zdjęć autorki 365 dni zobaczycie tutaj: Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / filmweb Poniedziałek 19.12.2022