49-latka uprawiała w ogródku konopie. Nieźle się na nich dorobiła

Jeszcze nie babcia już nie siksa, więc i hobby miała adekwatne do swojego wieku. Z jednej strony, jak część kobiet w średnim wieku, lubiła pielęgnować swój ogródek, ale z drugiej posadziła w nim marihuanę.
137-281046.jpg
Do kryminalnych z bydgoskiego wydziału narkotykowego dotarła informacja, że na jednej z posesji w Solcu ktoś zorganizował sobie konopny ogródek. Policjanci postanowili złożyć wizytę pod wskazanym adresem. Zastali tam 49-letnią kobietę.

Mundurowi weszli z butami do jej ogródka, gdzie rzeczywiście rosło 19 krzewów konopi indyjskich. Postanowili więc wstąpić “na herbatkę” do jej domu. Tam w trakcie przeszukania znaleziono susz roślinny, substancje płynne, w tym olejek konopny oraz ponad 130 tysięcy złotych w gotówce. Ogrodniczka ukryła pieniądze w specjalnie zapakowanych hermetycznie portfelach.
137-281044.jpg
Konopi też nie wykorzystywała do pozyskiwania włókien do szycia swetrów dla siostrzeńców. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana. W końcu na sprzedaży odzieży raczej by się tyle nie dorobiła.

Teraz kobiecie może grozić do 10 lat więzienia. A gdyby tylko wzięła przykład z warszawskiego hodowcy i zasadziła rośliny poza swoją posesją, mogłaby dalej spokojnie piec ciasteczka.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Policja Czwartek 03.09.2020