5 porad jak ukryć kaca

Znowu zaliczyłeś imprezę w środku tygodnia i musisz iść do pracy z bólem głowy? Dzięki tym poradom, będziesz mógł skutecznie ukryć oznaki kaca tak, aby twój szef pomyślał, że jesteś wypoczęty i wyspany.

gl.jpg


Budzik bezlitośnie dzwoni i musisz wstać do pracy, chociaż zaledwie trzy godziny wcześniej straciłeś resztki godności, dzwoniąc do swojej byłej i nawet nie pamiętasz czy odebrała? Nie martw się. Każdemu zdarza się przesadzić z alkoholem. Ważne jednak, żeby wiedzieć jak ukryć kaca w taki sposób, aby szef cię nie zwolnił. Oto kilka porad jak radzić sobie z syndromem dnia wczorajszego.

1. Opuchnięte oczy
Wystarczy jedno spojrzenie na twarz człowieka, aby wiedzieć, czy imprezował poprzedniego dnia. Nic tak nie zdradza jak wory pod oczami. Jest jednak na to sposób. Może ta porada zabrzmi głupio, ale sprawdziliśmy i jest naprawdę skuteczna. Wystarczy namoczyć dwie torebki herbaty i położyć je na opuchliźnie. Antyutleniacze zmniejszą obrzęk i naciągną skórę, nie pozostawiając żadnych śladów. Zajmie to parę minut, ale zdecydowanie warto spróbować.

2. Woda sodowa
Ten specyfik postawi cię na nogi. Nalej wody do szklanki, a potem dodaj do niej dwie łyżeczki octu 10% i jedną sody oczyszczonej. Taki napój powinien się pienić. Składniki te zwiększą aktywność enzymów, przyśpieszających trawienie alkoholu.

3. Nawilż twarz
Nieważne jak bardzo byś tego pragnął, nie bierz gorącego prysznica. Na nogi dużo lepiej stawia zimna woda. Niska temperatura sprawi, że naczynia krwionośne zwężą się, przez co znikną zaczerwienienia na twarzy i zacieśnią się pory. Dodatkowym atutem może być poczucie rozbudzenia.

4. Odśwież oddech
Samemu ciężko jest to sprawdzić, dlatego bezpieczniej założyć, że po pijackiej nocy w naszym oddechu można wyczuć napoje wyskokowe. Jeśli sięgniesz po gumę, to tylko owocową, ponieważ miętowa wzmaga zapach alkoholu. Dobrym pomysłem jest też niwelowanie odoru za pomocą żucia natki pietruszki, suszonych goździków albo szałwi.

5. Witaminy

Życie najbardziej może uratować ci wypicie jak najwięcej wody przed pójściem spać. Jeśli jednak urwał ci się film i nie pamiętasz jak trafiłeś do sypialni, zmuś się do przełknięcia kilku tabletek. Przydadzą się leki przeciwbólowe i witaminy C oraz E. Jeśli nie masz pod ręką tych suplementów wyciśnij do szklanki sok z cytryny. Postawi cię na nogi.

Powyższe rady to tylko wskazówki, sugerujące o czym powinieneś pamiętać po całonocnej imprezie. Czasami po zbyt dużej dawce alkoholu, nie ma idealnego sposobu na pozbycie się oznak kaca. Mimo to my wciąż takowego poszukujemy, a jak tylko znajdziemy, to damy wam znać.

Dodał(a): Paweł Zieleń Wtorek 18.04.2017