6 sposobów, żeby nie mieć kaca

Dzięki tym poradom dowiesz się jak uniknąć uciążliwego kaca. Jeśli się do nich dostosujesz, będziesz normalnie funkcjonował po udanym melanżu.
12.jpg

Znowu budzisz się w południe z bólem głowy i kapciem w ustach? Co tydzień obiecujesz sobie, że nie będziesz już pił, żeby tylko nie mieć kaca? Znamy sposoby, abyś nie musiał rezygnować z weekendowych wypadów na piwo z kumplami, a jednocześnie nie czuł dyskomfortu po imprezie.

1. Dobrze zjedz
Pamiętaj, aby przed pójściem na imprezę, zjeść syty posiłek. Dania bogate w białko i tłuszcze spowalniają wchłanianie alkoholu, przez co dłużej jest się trzeźwym. Ugotuj kilka jajek - załatwisz wszystko jednym składnikiem.

2. Witaminy
Weź cytrynę i wyciśnij ją do dwóch szklanek. Jedną wypij przed snem po imprezie, a drugą kiedy się obudzisz. Witamina C przyśpiesza rozkład alkoholu. Możesz przyjąć ją też w tabletkach, tylko pamiętaj, aby popić ją dużą ilością wody. Dodatkowo wzbogać płyn o łyżkę miodu, który uzupełni glukozę w organizmie.

3. Woda
Kiedy już jesteś na imprezie, a alkohol leje się hektolitrami, zadbaj o to, aby przed tobą prócz kieliszka zawsze stała woda. Po każdym strzale wódki należy „posilić się” połową
szklanki H2O. W przypadku piwa, na pół litra trunku przypada cała szklanka.

4. Ogranicz palenie
Palenie wyszło z mody dawno temu i w wielu miejscach nie wolno już rozkoszować się papierosem. Jeśli jednak uparcie od lat pielęgnujesz swój nałóg, postaraj się ograniczyć spożywanie nikotyny do minimum.

5. Sen
Po powrocie do domu najpierw wypij jak najwięcej wody. Potem połóż się spać i o ile to możliwe nie wstawaj, dopóki nie będziesz wypoczęty. Nie nadrabiaj braku snu zimnym prysznicem czy dzbankiem kawy. Organizm musi zmetabolizować alkohol, którym go strułeś.

6. Śniadanie
Jeśli zażyłeś już poranną dawkę witaminy C i opróżniłeś butelkę wody, najedz się do syta. Na kaca najlepsze jest śniadanko polecane przez CKM.

A jeśli w trakcie imprezy zrobisz z kumplami coś głupiego, módlcie się, aby zatrzymała was ta policjantka:

Dodał(a): Mateusz Olch Piątek 30.06.2017