7 powodów, dla których warto spać nago

Jeśli chcesz, aby twoja kobieta zasypiała przy tobie w stroju Ewy, pokaż jej ten artykuł! Oto 7 powodów, które mogą przekonać ją, że najlepiej jest spać nago!

shutterstock_76004953(1).jpg

1. Spanie nago wyszczupla!
Jedną z głównych funkcji snu jest regeneracja organizmu. Jednak ponieważ spanie w piżamie jest nienaturalne i niewygodne, może ono zaburzać jego zdrowy przebieg. Z kolei badania opublikowane w czasopiśmie naukowym "Archives of Disease in Childhood" pokazały, że ludzie, którzy się nie wysypiają (zwłaszcza młodzi) są średnio bardziej otyli, niż ich wyspani koledzy i koleżanki. Może to mieć związek z faktem, że deprywacja snu upośledza nasze zdolności do konstruktywnego myślenia i sprzyja podejmowaniu ryzykownych decyzji (np. konsumpcji góry pączków), a także powoduje stres, który jest bardzo częstą przyczyną podjadania.

2. Spanie nago zapewnia zdrowszą skórę!
Aby skóra była zdrowa, potrzebuje świeżego powietrza. Spanie bez odzieży pozwala jej regularnie "oddychać" przez wiele godzin. Dzięki niemu możesz zapobiec wizytom u dermatologa z powodu wysypek, podrażnień, czy innych problemów skórnych.

3. Spanie nago zwiększa intymność!
Jeśli śpisz ze swoim partnerem nago, poprawiasz tym samym wasze życie seksualne i umacniasz łączącą was więź. Dzieje się tak ponieważ przylegające do siebie nagie ciała zwiększają pożądanie między wami, ich widok was stymuluje, a wzajemny dotyk powoduje wydzielanie oksytocyny - hormonu miłości, który zdecydowanie zwiększa szanse na spędzenie niezapomnianego wieczoru razem. Oksytocyna jest również odpowiedzialna za przywiązanie.

4. Spanie nago poprawia jakość snu!
Kiedy śpimy, temperatura ciała w naturalny sposób się obniża. Nie dzieje się tak jednak, gdy nosimy piżamę. Z kolei za duże ciepło może prowadzić do licznych zaburzeń snu, w tym nawet bezsenności. Śpiąc nago poprawiamy nie tylko jakość naszego snu, ale tym samym również ogólny stan naszego zdrowia, przez co fundujemy sobie dłuższe życie!

5. Spanie nago wpływa korzystnie na kobiece narządy rozrodcze!
Pochwa kobiety to idealne środowisko dla bakterii, ponieważ jest zawsze ciepła i wilgotna. Spanie nago pozwala utrzymać odpowiednią florę bakteryjną i ustrzec się przed infekcjami grzybiczymi. Noszenie ciasnej bielizny, czy piżam (zwłaszcza ze sztucznych materiałów) utrudnia odprowadzanie wilgoci i wytwarza idealne środowisko dla rozwoju niepożądanych drobnoustrojów.

6. Spanie nago poprawia ciśnienie krwi!
Piżamka lub bielizna może powodować ucisk i zaburzać naturalny przebieg krwi. Spanie nago zapewnia jej lepszą cyrkulację, co wpływa z kolei na lepszą detoksykację organizmu, regenerację mięśni ich budowę.

7. Spanie nago zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2
Lekki chłodek w czasie nocy zmniejsza poziom cukru we krwi i wpływa na lepszą przemianę materii, dzięki czemu zapobiega powstawaniu cukrzycy typu 2.

źródło: Wikipedia.org, Womanitely.comDodał(a): Bartosz Joda Środa 23.09.2015