13 mln dolarów na lodówke turystyczną

Ryan Gepper poprosił internautów o 50 tysięcy dolarów. Dostał 265 razy więcej, czyli ponad 13 milionów dolarów! Zobacz na produkcję jakiego cuda przeznaczy największą dotację w historii Kickstartera.
Coolest_offset_white.jpg

Jak wygląda klasyczna lodówka turystyczna? W jednej komorze piwa zgniatają kanapki i przekąski, zapach kiełbasy grillowej „osiadł” na puszkach z browarem,  a jeśli się nie pospieszysz, całość pływać będzie w wodzie z lodu - jak już urządzenie przestanie spełniać swoją rolę po godzinie ekspozycji na słońce.

Ryan Gepper przewidział wszystkie niedogodności wiążące się z piknikiem i stworzył lodówkę turystyczną inną niż wszystkie. W serwisie Kickstarter do swojego pomysłu przekonał internautów, którzy wsparli jego projekt kwotą 13 285 226 dolarów, mimo że poprosił „jedynie” 50 tysięcy zielonych. Tym samym projekt lodówki Coolest stał się najlepiej fundowanym przedsięwzięciem w historii tego serwisu crowdfundingowego. I pomyśleć, że za pierwszym (pod koniec 2013 roku) razem uzbierał „tylko” 102 188 dolarów. Jak widać ludzie po sezonie mieli podobne odczucia jak Ryan i przypomnieli sobie swoje katastrofalne pikniki. No bo kto myślał o mrożonych napojach w zimie?

Feature_Storage.jpg
Lodówka turystyczna Coolest będzie miała najważniejsze funkcje potrzebne podczas imprez plenerowych. Przede wszystkim jest trwała, a obudowa składa się z wielu warstw, które trzymają temperaturę przez długi czas. W środku jest przegródka, która oddzieli np. lód od przekąsek, bądź napoje od jedzenia. Lód przyda się do koktajli. Te zrobisz dzięki wbudowanemu silniczkowi, na który stawiasz dzbanek i mielisz składniki. W wieku skrzyneczki jest miejsce na dołączany nóż ceramiczny oraz talerzyki, służące również jako deska do krojenia. Oświetlenie LED uchroni Twoje palce przed odcięciem ich, gdy piknik przeciągnie się do zmierzchu.

Feature_USB_close.jpg
Na wyprawie ważna jest muzyka. Odłączany głośnik Bluetooth współpracuje ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi tę technologie. Nie ma tu stacji dokującej dla jedynego słusznego w USA smartfonu. Możesz za to podładować swój telefon dzięki wbudowanym gniazdom USB. Całość jest wodoodporna, zatem wózek zaparkować możesz nawet blisko wody.

Feature_gear_tie-down.jpg
Po zakończonej imprezie bezproblemowo wyprowadzisz lodówkę z najgłębszego nawet piachu dzięki szerokim kółkom i regulowanej teleskopowo rączce. Resztę gratów, jak materac czy koc, możesz położyć na pojemniku i przymocować je za pomocą wbudowanych w Coolest gum zabezpieczających.

Jak widzisz, ponad 13 milionów dolarów internautów nie pójdzie na marne. Dzięki wsparciu powstanie najbardziej praktyczna lodówka turystyczna, która ma wszystkie niezbędne opcje. No może poza zamianą wody w alkohol.Dodał(a): hajtek Wtorek 02.09.2014