AdBlock do TV

Nie, nie sprawi, że reklamy znikną z twojego telewizora. Za to poinformuje, kiedy irytująca przerwa w interesującej cię transmisji się skończyła.


Polacy, mający dość tego, że ich ulubione filmy, seriale i programy przerywane są w telewizji reklamami, wymyślili aplikację KoniecReklamTV. Oprogramowanie obsługuje na razie 12 stacji i kiedy na którejś z nich rozpoczyna się niechciany blok, można spokojnie odejść od odbiornika.

Działa to prosto. Kiedy na danym kanale minie już przerwa reklamowa i transmisja oglądanego programu zostanie wznowiona, nasz telefon zacznie dzwonić, a na ekranie pojawi się adnotacja. Dzięki temu nie musisz co chwilę sprawdzać, czy blok ogłoszeniowy dobiegł końca.

Są jednak pewne ograniczenia. Przede wszystkim aplikacja działa jedynie w godzinach 16-24. Nad odpowiednimi algorytmami czuwa osoba, oglądająca wszystkie stacje i sprawdzająca czy program odpowiednio rozpoznał koniec reklam.

Do tego KoniecReklamTV dostępne jest tylko na system Android. Darmowy okres próbny trwa 14 dni. Po tym czasie należy wybrać 4 kanały, które będą obsługiwane przez aplikację.  Pełna wersja kosztuje niecałe 15 zł, a umożliwia ustawienie powiadomień dla wszystkich 12 stacji.

Oto lista kanałów obsługiwanych przez program:
TVP1
TVP2
Polsat
TVN
TVN7
TV PULS
PULS 2
ATM Rozrywka
TV4
TTV
TV6
SuperPOLSAT

Według danych statystycznych przeciętny Polak spędza 5 godzin dziennie przed TV, z tego godzina to reklamy. Aplikacja pozwoli więc wykorzystać marnowany czas na coś pożytecznego. Nas zastanawia tylko, czy program przyda się osobom oglądającym dane kanały dla bloków ogłoszeniowych i denerwujących się, kiedy przerywane są one innymi transmisjami.

ZOBACZ GALERIĘ POLSKI ZBYT GORĄCEJ DLA BRYTYJSKIEJ TELEWIZJI

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:KoniecReklamTV Czwartek 06.07.2017