Albańskie gangi przemytników ludzi reklamują się na TikToku

Przyznamy, że zdarza nam się narzekać na TikToka i nawet niespecjalnie to ukrywamy. Okazuje się jednak, że mamy kolejny powód do obaw i tym razem nie jest to wysyp idiotycznych trendów, tylko... reklamy przemytników ludzi.
Zrzut ekranu 2022-08-04 o 02.08.27.png

Albańscy przemytnicy oferują przeprawy przez kanał La Manche za 5,5 tys. funtów. Na krótkich nagraniach widać zazwyczaj fragmenty trasy, a także migrantów wsiadających na Łodzie. 
Widać tam również teksty w języku albańskim, które mają na celu zachęcenie potencjalnych klientów. "Kursujemy codziennie do końca lipca, jesteśmy najlepszą grupą przerzucającą ludzi" czy "Tylko dziś taniej. Na co czekasz?" Widnieją na większości nagrań.

Sprawie bliżej przyjrzeli się dziennikarze GB News. Zaznaczają, że filmy są sprzeczne z regulaminem TikToka i zazwyczaj po chwili zostają usunięte, lecz na ich miejsce pojawiają się nowe. 

Informacje o wykorzystywaniu TikToka do reklamy wyciekły do mediów w momencie, w którym zanotowano największą dobową liczbę nielegalnych imigrantów w roku (696). 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Czwartek 04.08.2022