Analiza optymalizacji gry Fortnite na różnych platformach

Ustawienia Fortnite pozwalają dostosować grę nie tylko do własnych upodobań, ale także do możliwości posiadanego sprzętu. Najwięcej możliwości pod tym względem daje wersja gry na PC. Jest to jednak również możliwe w przypadku wersji na konsole. Obniżenie wybranych opcji graficznych często znacząco poprawia płynność rozgrywki. Jak zatem zoptymalizować grę Fortnite na różnych platformach?

analiza-optymalizacji-gry-fortnite-na-roznych-platformach (2).jpg


Jak zmienić ustawienia we Fortnite?

W przypadku komputera PC, po włączeniu gry kliknąć należy na symbol składający się z 3 poziomych linii znajdujący się w prawym górnym roku ekranu. Po kliknięciu pojawi się rozwijane menu. W tym momencie nie pozostaje nic innego, jak tylko kliknąć ikonę z ustawieniami. Po wybraniu ikony przypominającej mały trybik wyświetli się okno ze wszystkimi ustawieniami. Jak widać, jest to banalnie proste. W przypadku wersji na konsole ustawienia znajdują się w tym samym miejscu.

Jakie ustawienia Fortnite na PC?

Gra Fortnite daje bardzo duże możliwości w zakresie optymalizacji. Grę dostosować można zarówno do własnych potrzeb, jak i do możliwości posiadanego komputera. W przypadku słabszego sprzętu warto na pewno zmienić ustawienia tekstur i efektów. Natomiast niezależnie od tego, jaki posiada się komputer, często dobrym rozwiązaniem będzie zminimalizowanie cieni i rozmycia w trakcie ruchu. Dobrym pomysłem będzie przetestowanie ustawień. Mowa tu o włączeniu licznika FPS i sprawdzeniu, czy podczas gry osiąga się stałe 60 FPS. Jeśli tak nie jest, wówczas należy po kolei zmniejszać kolejne ustawienia w celu osiągnięcia odpowiedniej granicy klatek na sekundę. Optymalne ustawienia to takie, które minimalizują różnego rodzaju efekty i dodatkowe obiekty na mapie. Pozwoli to na maksymalne zwiększenie czytelności i przejrzystości lokacji. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór trybu pełnego ekranu w oknie. Wówczas minimalizowanie gry jest dużo szybsze i łatwiejsze. Dodatkowo warto zablokować 60 FPS.

Jakie ustawienia Fortnite na konsole PlayStatnion 4 i Xbox One?

W przypadku wersji gry na konsole, uwagę warto zwrócić szczególnie na jedno ustawienie. Mowa tu o liczbie klatek na sekundę. Ważne jest, aby sprawdzić, że opcja ta na pewno ustawiona jest na 60 klatek, a nie 30 klatek na sekundę. Dzięki temu rozgrywka będzie płynniejsza. Dobrym rozwiązaniem będzie także włączenie trybu Turbo-budowania. Zapewni to większy komfort gry. Inne ustawienia najlepiej jest zmienić już po rozegraniu kilku rund, aby dopasować je do własnych upodobań.

Jakie wymagania sprzętowe dla Fortnite?

Optymalizacja ustawień w grze jest niezwykle ważna. Ma bezpośredni wpływ na płynność rozgrywki. Pamiętać jednak trzeba, że komfort gry uzależniony jest również od samego sprzętu. Jeśli chodzi o grę Fortnite, wymagania sprzętowe nie są wygórowane. Dobrze, jeśli komputer wyposażony będzie w procesor Core i5-7300U 3,5 GHz. Alternatywą może być procesor AMD Ryzen 3 3300U bądź inny o podobnej mocy lub oczywiście wyższej mocy. Szczególnie istotny jest dobór karty graficznej. Zaleca się, aby była to karta NVIDIA GTX 960 lub AMD R9 280. Karta graficzna ma ogromny wpływ na płynność gry. Im wydajniejsza, tym lepiej. Pamięć RAM to 16 GB. Powyższe wymagania sprzętowe nie są zbyt wygórowane. Mają jednak istotny wpływ na jakość gry. W przypadku słabego komputera nawet zmiana ustawień w grze nie wpłynie na poprawę płynności gry. Dlatego pamiętać trzeba, aby wymagania sprzętowe i ustawienia w grze zawsze szły ze sobą w parze.

Artykuł partnera 


Dodał(a): Redakcja Wtorek 02.04.2024