Audiobook - dlaczego warto po niego sięgnąć?

Na naszych oczach rozstrzyga się prawdziwa rewolucja technologiczna, która sprawia, że coraz chętniej sięgamy po książki słuchane.

ckm.pl.jpg


Audiobooki są nowoczesną formą książek wymagającą o wiele mniej wysiłku. 

Audiobooki są przeznaczone dla osób aktywnych, ale nie tylko

Jedną z częstszych przyczyn braku czytania książek jest to, że po prostu nie mamy na to czasu. Chcielibyśmy nawet to zrobić, ale ograniczają nas obowiązki zawodowe, prywatne i tym samym już nie jesteśmy w stanie wygospodarować czasu. Jeżeli jeszcze chcemy pójść na siłownię, pospacerować to oczywiste jest to, że nie da się wziąć ze sobą książki do ręki i jej przeczytać. Audiobooki mają tę zaletę nad książkami w formie fizycznej, że możemy ją włączyć dosłownie wszędzie i będziemy mogli zasłuchiwać się w najpiękniejszych książkach. To idealna opcja do tego, żeby łączyć ze sobą przyjemne z pożytecznym, a jednocześnie być blisko kultury. Osoby czytające książki mają większą wyobraźnię, myślą logiczniej, więc audiobooki również zabiorą nas ze sobą w magiczny świat.
Aktywność ma to do siebie, że ogranicza nas ruchowo. Nie da się jednocześnie jeździć na rowerze i czytać książki, ale za to da się słuchać książki i wykonywać tę samą czynność. Nie ma znaczenia czy jest to audiobook romanse czy też fantastyka - zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie od słuchania muzyki. Wysłuchanie książki wieczorem ułatwi nam zasypianie, a łagodny głos lektora, który jednocześnie może być znanym aktorem sprawi, że stanie się to dla nas o wiele przyjemniejsze. Patrząc na to pod kątem całości, można zauważyć, że w rok jesteśmy w stanie wysłuchać wielu tytułów. Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że na początku może być to utrudnione żeby się przyzwyczaić, to jednak z czasem nawyk słuchania książek wejdzie nam w krew.

Audiobooka można posłuchać wszędzie

Są sytuacje, które kompletnie nie pozwalają na czytanie książki. Jazda samochodem sprawia, że nie da się czytać książki, natomiast wygospodarowanie czasu na włączenie książki w postaci audiobooka zamiast głośnej i monotonnej muzyki jest już jak najbardziej realne. Audiobook jest łatwy w obsłudze i działa jak każda piosenka, którą można odsłuchać i przewinąć w lewo oraz w prawo. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń, dla których słuchanie audiobooka byłoby niemożliwe. Bywa nawet, że jesteśmy zmęczeni po ciężkim dniu pracy i chcielibyśmy raczej odpocząć, ale mamy świadomość tego, że książka jest dla nas na dziś zbyt dużym wysiłkiem. O wiele prościej jest więc wziąć audiobooka do przesłuchania i jeszcze przed snem wysłuchać kilku jej wątków.

Audiobooki są idealne dla osób ze zmęczonym wzrokiem

Duża część osób, którzy pracują często przed komputerem i w dodatku jeszcze spędzają czas w telefonie, cierpi na zmęczenie oczu. Oczy po takiej dawce światła mają prawo być zmęczone, tak więc audiobook jest inną formą czytania, które w tej chwili sprawia, że można zaoszczędzić wzrok. 

Zakup audiobooka jest ekologicznym rozwiązaniem

Każdy ma świadomość tego, ile papieru musi zostać wytworzone, aby powstała dana książka. Wyjście jakim jest zakup audiobooka sprawia, że wspieramy ekologię, ponieważ do wyprodukowania audiobooka nie potrzeba żadnych papierów.

Posiadanie audiobooka jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem, które przecież nie zajmuje nam miejsca na półkach. Największym problemem jest to, że chcemy kupić nowe książki, ale nie ma na nie miejsca. Z audiobookami ten problem nie ma racji bytu, ponieważ można mieć zapisanym w pamięci tyle plików głosowych ile się chce. Nawet jeżeli brakuje miejsca, to można przenieść je na dysk zewnętrzny i kłopot z głowy. 

Artykuł partnera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Wtorek 22.11.2022