Autorka eseju 'Jak zabić swojego męża' została skazana za zabicie swojego męża

Określenie 'kto by się spodziewał' w ogóle tutaj nie pasuje, ponieważ gdybyśmy patrzyli na to w ten sposób, to większość pisarzy powinna teraz odbębniać wyroki. Mimo wszystko 71–letnia pisarka, która jest autorką eseju 'Jak zabić swojego męża', rzeczywiście wcieliła to w życie. Kobiecie grozi kara dożywocia.
Zrzut ekranu 2022-05-26 o 18.15.17.png

Śledczy twierdzą, że Nancy Brophy zabiła męża w dokładnie taki sposób, jaki opisała w eseju. Według niej żona cała być "zorganizowana, bezwzględna i bardzo sprytna". 2 czerwca 2018 roku odnaleziono ciało jej męża Daniela w jednej ze szkół kulinarnych, gdzie pracował jako szef kuchni. Mężczyzna został dwukrotnie postrzelony. 
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Kobieta miała motywy finansowe, by zabić męża. Po całym zdarzeniu zebrała polisy o wartości 1,4 miliona dolarów z tytułu śmierci jej partnera. Para miała wcześnej problemy finansowe. 

Kobieta została aresztowana po trzech miesiącach od zdarzenia. Choć natychmiast trafiła na listę podejrzanych, skutecznie udawało jej się odroczyć wyrok. Już w dniu zabójstwa oddała policjantom broń, którą rzekomo "znalazła". Pisarka wymieniła w niej jednak kilka części, które co kilka miesięcy nabywała osobno w różnych miejscach. Dodatkowo zabójstwa dokonała w miejscu, gdzie nie było monitoringu.

Proces trwał 7 tygodni. Kobieta została oskarżona o morderstwo drugiego stopnia. Wyrok ma zostać ogłoszony 13 czerwca, ale Nancy grozi nawet dożywocie.

 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Czwartek 26.05.2022