Będzie 15. emerytura! Tylko... przed wyborami

Dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli do informacji, według której w przyszłym roku emeryci otrzymają jednorazowo 15. emeryturę wypłaconą bez kryterium dochodowego. Pomysł poparł Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda.
Zrzut ekranu 2022-11-16 o 14.31.06.png

"Jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to również trzeba będzie ją rozważyć, także w kontekście możliwości budżetowych. To są na pewno kwestie, nad którymi ja będę z rządem pracował i będę do tego rząd mobilizował. Cały szereg tych działań, o których mówimy, jest przeze mnie omawiany" - powiedział Duda na antenie Radia ZET.

Pokryje się to z wyborami, więc jak się domyślamy, jest potrzebna. "Dzisiejsza Polska została zbudowana na waszej pracy. Niesprawiedliwości III RP i wcześniejszych lat staramy się krok po kroku naprawiać. Symbolem jest 13. i 14. emerytura, którą chcemy wprowadzić do naszego systemu na stałe" – mówił z kolei jakiś czas temu Mateusz Morawiecki.

15. emerytura będzie wypłacana wszystkim, bez względu na dochody. 14. z kolei przysługuje osobom, których świadczenie nie przekracza 2,9 tys. złotych brutto.


Dodał(a): ckm.pl Środa 16.11.2022