Biblia Każdego Mężczyzny cz. 1

Świat oczekuje, że skoro jesteś samcem, to będziesz umiał błyskawicznie ściąć drzewo, zrobić idealny stek, otworzyć piwo o kant stołu i zagwizdać na palcach. Musisz też potrafić zrobić krwawą Mary oraz spłodzić genialnego syna. Ale skąd masz wiedzieć, jak to wszystko zrobić? Otóż z CKM!

Biblia Każdego Mężczyzny cz. 1

W trosce o to, żebyś był najprawdziwszym mężczyzną, zebraliśmy dla Ciebie najbardziej przydatne w życiu każdego faceta informacje. Dzięki nam będziesz jak MacGyver, Rambo i Al Bundy w jednym. Będziesz prawdziwym facetem.

JAK WYPROWADZIĆ LEWY PROSTY
Boks to prawdziwie męski sport, naucz się więc zadawać chociaż podstawowy cios. – Zaciśnij lewą dłoń w pięść – radzi Marcin Jabłoński, trener boksu. – Stań w małym rozkroku, prawa noga trochę z tyłu, ugnij nieco nogi w kolanach. Teraz energicznie wyprowadź cios lewą ręką, jednocześnie prostując nogi i skręcając nieco biodrem ku przeciwnikowi – to zwielokrotni siłę ciosu. Ale w żadnym razie nie pochylaj się przy tym do przodu, bo stracisz stabilną postawę! My od siebie dodajemy: zapamiętaj, że tego typu umiejętności powinieneś używać tylko i wyłącznie w samoobronie! Nie wszczynaj bójek!

JAK OTWORZYĆ KONSERWĘ
Wylądowałeś na odludziu z workiem konserw, za to bez żadnych narzędzi? Nie przejmuj się. – Połóż puszkę na płaskim kamieniu i kolistymi ruchami pocieraj o niego puszką – instruuje Piotr Tarnowski, trener sztuki przetrwania. – Trochę to potrwa, ale w końcu zetrzesz miękki rant puszki i wieczko odpadnie.

JAK GWIZDAĆ NA PALCACH
Mówi Marian Czekaj, góral z firmy organizującej imprezy w stylu podhalańskim: – Obliż i otwórz usta. Złącz opuszki kciuka i palca wskazującego i zbliż do rozchylonych ust. Delikatnie wysuń język i skieruj go ku górze. Teraz uważaj: przyłóż czubki palców do koniuszka języka i wepchnij go wraz z palcami do ust. Zamknij usta tak, aby przylegały wokół palców i pozostał tylko mały otwór między palcami. Jego wielkość ma decydujące znaczenie: nie powinien być ani za duży, ani za mały. Dmuchnij. Na początku usłyszysz zwykły świst powietrza, potem dopiero gwizdnięcie. Nie zrażaj się, jeżeli nie uda ci się od razu. Musisz poeksperymentować m.in. z wilgotnością palców, napięciem ust, a przede wszystkim z odpowiednią wielkością otworu między językiem a palcami.

JAK POZBYĆ SIĘ WZDĘCIA
Jesteś facetem, więc lubisz podjeść. Ale co zrobić, gdy po solidnym obiedzie czujesz się jak balon? I – co gorsza – mimo szczerych chęci nie możesz, za przeproszeniem, solidnie puścić bąka? – Połóż się na podłodze albo na  łóżku – radzi Michał Czarnowski, gastrolog. – Teraz kilkakrotnie powoli przetocz się w lewo i w prawo. Ten prosty zabieg powinien przepchnąć nagromadzone w jelitach gazy w kierunku odbytnicy i ułatwić wypuszczenie wiatrów.

Sonda

Najważniejszy uczynek względem ciała


JAK URATOWAĆ WYBITY ZĄB

– Jeżeli podczas bójki wybito ci ząb, nie panikuj. Znajdź go szybko, połóż na chusteczce i napluj na niego. Użyj dużej ilości śliny, tak by ząb prawie w niej pływał. Teraz nie zwlekaj i biegnij do dentysty. Jeśli dostaniesz się do niego w ciągu godziny, jest bardzo duża szansa, że ząb ponownie zacznie ci służyć – mówi dr Karol Grześkowicz, lekarz internista. – Jedna uwaga: nie próbuj sam wkładać zęba do szczęki!

JAK USUNĄĆ PRYSZCZ
Wieczorem randka, a rano wyskoczyła ci krosta? – Nie wyciskaj jej – radzi Anna Nikowska, kosmetyczka. – Rozpuść łyżeczkę sody spożywczej w szklance wody. W tym roztworze zmocz gazik i zrób sobie wilgotny okład. Nie masz sody? Ugotuj cebulę. Po wystudzeniu połóż kawałki warzywa na pryszcz. Dolegliwość powinna zniknąć po paru godzinach!


Dodał(a): Aleksander Hepner Czwartek 10.03.2011