Bielizna na Walentynki - krótki przewodnik

W wyborze prezentu na walentynki dla niej jedni znajdują dużo przyjemności, inni – głównie stres. Miło sprawić komuś radość i wywołać dreszczyk emocji, ale łatwo tu także o faux pas. Jak go nie popełnić, kupując kobiecie bieliznę?

small fn7a2859.jpg

Są trzy elementy, na które należy uważać, wybierając tego typu prezent na walentynki dla kobiety. Jeśli na poniższe pytania możesz bez żadnego wahania odpowiedzieć „tak” – sprawa jest prosta. Jeżeli nie – potrzebujesz porady... 

Czy jesteście naprawdę blisko?

Wręczanie w prezencie walentynkowym erotycznej bielizny czy na przykład seksownych pończoch jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy osobę obdarowującą i obdarowywaną łączy intymna relacja i/lub bardzo bliska więź emocjonalna, oraz w sytuacji, w której masz się pewność, że kobieta spodziewa się właśnie takiego prezentu na walentynki. W innym przypadku taki gest może zostać uznany za zbyt zuchwały, a upominek – wywołać skrępowanie.

Bielizna lub pończochy są z pewnością doskonałym pomysłem i oczekiwanym upominkiem walentynkowym dla niej w stałych czy sformalizowanych związkach. Wręcza się je żonie, narzeczonej, partnerce i jest to wtedy jak najbardziej na miejscu.

fn7a2727.jpg

Czy znasz jej gust?

Jak znależć trafiony prezent na walentynki dla niej? Jeśli bliskiej osobie podarowujesz coś, co jest zupełnie nie w jej guście lub rzecz raczej przypadkowo wybraną, nie tylko nie wypadasz przy tym najlepiej, ale robisz także przykrość obdarowanej. Decydując się zatem na tę czy inną bieliznę w prezencie na 14 lutego, nie powinieneś kierować się jedynie „walentynkowym charakterem” seksownych fatałaszków.

Warto zastanowić się, wybierając konkretny model, czy kobieta, która ma go dostać, lubi taki czy inny kolor, czy preferuje koronki i różnego rodzaju barokowe zdobienia, czy woli na przykład raczej styl minimalistyczny. Kupując pończochy, dobrze wiedzieć, czy używa do nich pasa czy bardziej lubi pończochy samonośne etc.

Aby dobrze trafić z walentynkowym prezentem, warto wcześniej zaobserwować modowe preferencje kobiety, zwrócić uwagę na to, jak się ubiera, jakie dodatki wybiera najczęściej, co jej się podoba u innych osób, a nawet co lajkuje na Facebooku czy obserwuje na Instagramie. Odrobina wysiłku i można wiedzieć o wiele więcej!

Czy znasz jej rozmiar?

I rzecz najważniejsza – prezent na walentynki dla niej po prostu musi być idealnie dobrany rozmiarem. Sprezentowanie kobiecie zarówno za małej, jak i za dużej bielizny jest błędem, którego kobieta może długo ci nie wybaczyć. I nie chodzi tu o kwestię słabej znajomości ciała partnerki, a raczej o to, jak jest ono postrzegane i – co najistotniejsze – jak ona to zinterpretuje, gdy upominek okaże się za duży („czy ja naprawdę tak grubo wyglądam”, „pewnie powinnam mieć większe piersi” itp.

Kiedy rozmiar jest mały, sytuacja wygląda jeszcze gorzej – nie można się „w prezent wcisnąć”, a to – w kobiecym rozumieniu – zwykle jest wyjątkowo upokarzające, gdy trzeba się do tego przyznać. Włożenie za małej rzeczy na siłę też nie wypada najlepiej…

Aby wybrać prezent walentynkowy dla niej we właściwym rozmiarze, najlepiej nie oceniać „na własne oko”. Zwłaszcza wtedy, kiedy kupujesz bieliznę czy pończochy w sklepie internetowym. Dość niezawodnym sposobem jest – o ile to możliwe – przejrzenie szafy osoby, która ma dostać prezent i sprawdzenie, w jakim rozmiarze są tam ubrania. Zwróć uwagę głównie na te najczęściej noszone. Przydać się może ogólne literowe oznaczenie z metek (S, M, L, XL itd.), liczbowe (34, 36, 38, 40 itd.), a także rozmiar biustonosza zawierający w oznaczeniu liczbę (obwód pod biustem w centymetrach) i literę (wielkość miseczki), czyli na przykład: 75B, 80C, 85D i inne. Jeżeli nie ma absolutnie żadnej możliwości sprawdzenia szafy, możesz (choć to już nieco desperacki krok) podpytać o jej rozmiary siostrę, koleżankę, przyjaciółkę lub kogokolwiek innego, kto potrafi to ocenić.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 13.02.2020