C64 - legendarny komputer powraca

Kultowy komputer C64 będzie znowu dostępny już 12 grudnia, tym razem w pełnym rozmiarze, z funkcjonalną klawiaturą i wejściem HDMI!
C64fs-Front-Angle2.jpg

Commodore 64 jest najlepiej sprzedającym się domowym komputerem w historii informatyki. Symbol postępu w latach 80. dotychczas sprzedał się w 17 milionach egzemplarzy. Od 12 grudnia legendarny sprzęt powraca na sklepowe półki. 

C64 będzie miał trzy tryby wyświetlania pozwalające na przełączanie między oryginalnymi interfejsami C64, VIC 20 oraz karuzelą gier. Port HDMI ma umożliwiać podłączenie nowoczesnego telewizora, więc zabawa jak za dawnych lat uzyska nową współczesną jakość. 

Użytkownicy znajdą w pakiecie 64 preinstalowane tytuły, wśród których gracze znajda takie klasyki jak „California Games”, „Paradroid” i „Boulder Dash”, lub nowsze „Attack of the Mutant Camels”, „Hover Bovver”, „Iridis Alpha” i „Gridrunner”. Z kolei miłośnicy gier tekstowych będą mogli spróbować swoich sił w przygodówce „Planet of Death”. Żeby jeszcze mocniej wczuć się w klimat minionej epoki producent przygotował specjalny filtr, który imituje grę na telewizorze kineskopowym.Własne gry i oprogramowanie będzie można instalować dzięki portowi USB zainstalowanemu w urządzeniu. The C64 Micro Computer będzie dostępny w angielskiej wersji językowej, a jego sugerowana cena detaliczna to 499,90 złotych. To naprawdę niewiele, jak na podróż w czasie. Sprzęt będzie można kupić w najpopularniejszych elektromarketach. 

ZOBACZ TAKŻE: 1000. NUMER KULTOWEGO MAGAZYNU Z LAT 90.
 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Koch Media Wtorek 12.11.2019