"Call of Duty" na smartfonach za darmo

Wyczekiwana przez fanów mobilna wersja „Call of Duty” będzie dostępna za darmo. Tymczasem producenci kultowej strzelanki podkręcają zainteresowanie i właśnie pokazali bardzo obiecujący trailer.

COD.JPG


Od czasu premiery w 2003 roku  „Call of Duty” jest jedną z najpopularniejszych serii gier z gatunku first-person shooter. Po miesiącach budowania napięcia znamy datę oficjalnej premiery mobilnej wersji kultowej strzelanki. Użytkownicy będą mogli pobierać grę od 1. października 2019 na smartfony z Androidem i iOS. Nie jest jeszcze znana dokładna lista obsługiwanych urządzeń. 

Twórcy aplikacji pozostają wierni idei, która przyświeca całej serii – nigdy nie walczysz sam. W związku z tym tryb rozgrywki wieloosobowej będzie dostępny również w wersji na telefon. Poza Royal Battle, który umożliwi jednoczesną grę setce użytkowników, będą dostępne tryby Team Deathmatch, Search and Destroy oraz Free-For-All.Producent zapowiada również, że w grze pojawią się takie postaci, jak John „Soap” MacTavish, Simon „Ghost” Riley oraz Alex Mason. Wiadomo też, że walka będzie się toczyć niemalże wszędzie – na lądzie, w powietrzu i na morzu, a do dyspozycji graczy pojawią się odpowiednio dostosowane pojazdy. Aplikacja będzie dostępna w formule free2play, co oznacza, że sama gra będzie darmowa, ale chcąc podrasować grę, trzeba się liczyć z mikropłatnościami. 

Z kolei zwolennicy pełnowymiarowej rozrywki muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ premiera najnowszej części serii – „Call of Duty: Modern Warfare” została zapowiedziana na 25. października.  

ZOBACZ TAKŻE: POWSTAŁ DOKUMENT O SERII CALL OF DUTY 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Czwartek 19.09.2019