Cezary Pazura doszedł do setki. To nadal za mało

Aktor w jednym z wywiadów promujących nadchodzącą produkcję kinową przyznał, że z przyjemnością liczy, w ilu filmach udało mu się zagrać. ”Nie cudzołóż, nie kradnij” jest jego setnym kontraktem filmowym. Jak do tej pory Pazura obsadzany był do grania bardzo charakterystycznych postaci. W ilu z wymienionych filmów udało mu się odejść od schematu zabawnego gangstera? Sprawdzamy.
Zrzut ekranu 2022-11-18 o 12.41.09.png

Jubileuszowa produkcja obejmuje dużo młodsze pokolenie aktorów. Mimo to, twórcy nie zdecydowali się zmienić charakterystyki roli, jaka przypadnie Pazurze. “Nie cudzołóż, nie kradnij” to film, gdzie alfons Alfi (Cezary Pazura) wchodzi w wyjątkową relację ze swoją podopieczną (Julia Wieniawa). Po 36 latach od debiutu aktor nadal utrzymał hype na coraz nowsze wydania budzącego uśmiech opryszka. Jak sam przyznaje, ta liczba mogłaby się podwoić, a sto produkcji to nadal za mało.
Role kina gangsterskiego lub komediowego to dominująca, lecz nie jedyna forma, jaką aktor ma do zaproponowania. Mimo, że próby podjęcia stonowanej roli nie były w jego przypadku częste, mężczyznę znajdziemy w solidnej ilości filmów z natury dramatycznych, jednak jedynie w formie epizodycznej. ”Tato” Macieja Ślesickiego wzruszający miliony widzów przed telewizorami zaowocował jedną z takich ról. Dopiero kolejne lata kariery kategoryzowały oczekiwania wobec tworzonych przez niego postaci. Przed trzynastym posterunkiem ćwiczył swój kunszt m.in. w produkcji „Czarne Słońca” zaliczanej obecnie do kina ambitnego, czy niemieckiej produkcja: Aniołek. 

Otwierając kolejną setkę ról do zdobycia, aktor na podstawie najnowszej roli, tłumaczy jakie cechy musi spełnić interesująca go produkcja: "Film oczywiście wzbudza emocje, ale po to się przecież robi filmy. I są w nim pewne tematy dotknięte, ale niezdefiniowane. I ja to lubię w filmie, że jest on niedopowiedziany i odpowiedź musi znaleźć widz, a każdy może mieć inną. Na tym właśnie polega sztuka" – mówi agencji Newseria Lifestyle Cezary Pazura.

Okazuje się, że znalezienie niszy wyszło mu perfekcyjnie. Życzymy aktorowi jak najwięcej możliwości, w końcu po 25 latach od emisji 13-Posterunku nadal potrafimy cytować wypowiedzi Cezarego.


Dodał(a): ckm.pl / youtube.com Piątek 18.11.2022