Chcesz kupić bitą śmietanę? A dowodzik jest?

Widok małpek pozostawionych na chodnikach dużego miasta to już nie nowość. Na ulicach Nowego Jorku zamiast butelek po alkoholu, pojawiło się morze naboi do bitej śmietany. Były używane przez młode osoby, aby podkręcić imprezową atmosferę. Sprawa rozrosła się na tak dużą skalę, że władze zostały zmuszone do zmiany prawa.
Zrzut ekranu 2022-08-31 o 16.39.29.png

Whippety – bo tak nazywają się metalowe elementy, zawierają gaz – podtlenek azotu. Kontakt z substancją może wywołać stan lekkiego oszołomienia. W Stanach zakaz sprzedaży alkoholu i papierosów obowiązuje młodzież aż do 21 roku życia. Stąd pomysłowym i jednocześnie tanim rozwiązaniem na weekendową zabawę stały się naboje wypełnione gazem, dostępne w każdym sklepie spożywczym. Jak podaje znana Europejczykom raczej z gangsterskich seriali agencja – Drug Enforcement Administration (DEA), użytkowanie podtlenku azotu jako substancji psychoaktywnej stało się prawdziwą plagą. 

W ostatnim czasie Władze Miasta zmuszone były wprowadzić prawo zakazujące sprzedaży tych elementów osobom niepełnoletnim. Według nowojorskich kanałów informacyjnych bita śmietana została skutecznie objęta ograniczeniem wiekowym. Od teraz amerykanów spotka w sklepie kuriozalny widok – sprzedawcy legitymującego osobę, która usiłuje kupić słodki przysmak bez opieki rodziców. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Środa 31.08.2022