Chcesz skorzystać z toalety? Musisz to zrobić w asyście nauczyciela

Witamy w polskich szkołach! Dla wielu 'dłuższe posiedzenie' w toalecie szkolnej, przez krzyki rówieśników i szereg nieprzyjemnych sytuacji, jest nieosiągalne. Choć piszemy o tym pół żartem, to w Gdańsku uczniom niewątpliwie nie jest do śmiechu. Korzystać z toalety mogą wyłącznie przy nadzorze nauczyciela.
Zrzut ekranu 2023-02-6 o 18.24.17.png

Alina Czyżewska wrzuciła do sieci fragment zarządzenia o warunkach korzystania z toalet w czasie lekcji w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Dzieci mogą pójść za potrzebą wyłącznie po okazaniu wskazania lekarskiego. Jeśli go nie ma, mogą tam pójść tylko po zgodzie nauczyciela i to w jego asyście. 
Po wycieku, liceum zapewniło, że "system przerw w szkole pozwala na bezproblemowe korzystanie z toalet". Mimo wszystko, sprawa ta dalej budzi kontrowersje. "Polska szkoła = szeroko aprobowane naruszanie praw człowieka, nadużywanie władzy, łamanie prawa. A najgorsze, że uznajemy to za coś normalnego" – skomentowała Czyżewska. Alina Czyżewska jest aktorką i aktywistką. Po wrzuceniu fragmentu statutu do sieci, jej post spotkał się z głośnym odbiorem. Oczywiście pojawili się zwolennicy takiego zachowania, którzy twierdzą, że uczniowie na każdym kroku próbują zrobić pod górkę nauczycielom. Fakt faktem, takie ograniczanie podstawowych praw nie powinno mieć kiedykolwiek miejsca. 


Dodał(a): CKM.PL Poniedziałek 06.02.2023