Chiński wykop

"Skośne procenty” Mogą wkrótce zdominować życie każdego fana alkoholu oraz futbolu!
browar

Chińska gospodarka dominuje świat. Gdziekolwiek spojrzysz, wszystko wyprodukowane jest w Państwie Środka. Nie tylko gacie, trampki i prezerwatywy. Także auta, telewizory i iPhone’y! Wydaje ci się, że to koniec gospodarczej ekspansji Chin? Błąd! Kto wie, czy za parę lat nie usiądziesz w pubie przy dalekowschodnim, a nie polskim piwie, by kibicować polskiej reprezentacji futbolowej złożonej z samych Chińczyków!

SNOW SUPER PREMIUM
snow.jpg

Oto supermodne piwo produkowane w 58 browarach na terenie całych Chin. Jeśli przedstawiciel tamtejszej klasy średniej chce pokazać w knajpie, że jest człowiekiem równie trendowym, co popierającym rodzimy biznes, na pewno zamówi tego właśnie jasnego lagera o mocy 4,5 proc.

YANJING
yanjing.jpg
Lager uwarzony w jednym z największych browarów Azji powstałym w 1980 roku w Szanghaju. Smak tego piwa, mówiąc bardzo delikatnie, nie rzuca na kolana, natomiast moc wynosi zaledwie 2,8 proc. alkoholu. Jednak zupełnie nie przeszkadza to zepsutym lewicowcom z Zachodu, dla których piwo Yanjing jest kultowe tak jak koszulki z Che Guevarą.

CHINA TOWN
chinatown.jpg
Napój alkoholowy z wkładem w postaci zielonej herbaty. Stanowi on szczytowy przykład wykorzystania starożytnej chińskiej wiedzy z zakresu medycyny naturalnej oraz wielkich umiejętności współczesnych technologów Państwa Środka. Zawartość alkoholu na poziomie 6 proc.

WUSU
wusu.jpg
Jak twierdzi producent, chiński browar Xinjiang Wusu Beer Co. z miejscowości Urumczi, to piwo posiada „międzynarodowy popularny smak”, a więc powinno być hitem sprzedażowym na całym świecie – od Alaski po Australię. To piwo może być cudowną bronią browarników z Państwa Środka w globalnej alkoholowej inwazji, której jesteśmy więcej niż pewni.

TSINGTAO
tsi.jpg
Hit Państwa Środka – to piwo produkowane w miejscowości Quigdao jest znane w ponad 60 krajach na całym świecie. To numer 1 wśród produktów konsumenckich eksportowanych z Chin. Jest wyraziste w smaku, dysponuje mocą 3,8 proc. i doskonale komponuje się z chińskimi potrawami.

PEARL RIVER
peral.jpg
Piwo typu lager o mocy 5,3 proc., warzone przez browar Guangzhou Zhujiang znajdujący się w mieście Guangzhou nad Rzeką Perłową. Zakład założony został w 1985 r. przy pomocy ściągniętych do Chin największych belgijskich znawców browarniczej tematyki. Dzisiaj produkuje niemal 50 tys. butelek piwa na godzinę, co stanowi światowy rekord.

KWEICHOW MOUTAI
kweichow.jpg
Moutai to najpopularniejsza odmiana chińskiej wódki powstającej w wyniku ośmiokrotnej destylacji sorga. Bez butelki tego trunku nawet nie masz co myśleć o godnym podjęciu gościa albo kontrahenta z Chin. Jeżeli chodzi o moc, nie ma tutaj miękkiej gry – moutai ma aż 53 alkoholowe konie!

Wybieraj spośród tysięcy najtańszych ofert wakacyjnych!


Dodał(a): Michał Jośko Środa 15.08.2012