Christian Paul - tajemniczy projektant z "Wiadomości", czyli polska moda na prezydencki sukces

Podawanie nieprawdziwych informacji jest dla mięczaków, dlatego słynące z dziennikarskiej rzetelności „Wiadomości” TVP postanowiły wejść poziom wyżej i przeprowadzać wywiady z nieistniejącymi ludźmi. Autorom serwisu informacyjnego umknął jedynie fakt, że – póki co – w Polsce nie ma osobnego internetu jak w Chinach i każdą wiadomość można sprawdzić.
christianpaul.jpg

Gdyby pierwsza dama Agata Duda zechciała mówić, to zapewne potrafiłaby podsumować swoją działalność podczas mijającej prezydentury swojego męża. Wiadomo jednak, że zabieranie głosu nie jest mocną stroną prezydentowej, dlatego ekipa „Wiadomości” postanowiła wziąć pod swą obronę uciśnioną żonę Andrzeja Dudy.


PANIE, TU JEST AMERYKA
Biorąc pod uwagę, że poważny serwis informacyjny, jakim kiedyś były „Wiadomości”, postanowił ocenić styl Agaty Dudy, można odnieść wrażenie, że realizatorom żona prezydenta pomyliła się z żoną piłkarza, której głównym zadaniem jest ładnie wyglądać i nic nie mówić. Z drugiej strony, można zrozumieć takie działanie.
Nic tak nie podnosi wartości materiału dziennikarskiego jak wypowiedzi ekspertów. W związku z tym, że w „Gazecie Polskiej” i „Do Rzeczy” nie ma działów mody, Kinga Kwiecień, autorka reportażu o stylu prezydentowej, postanowiła szukać pomocy gdzie indziej. Dlaczego o komentarz nie poproszono któregoś z czołowych polskich projektantów? Nie wiadomo. Istnieje przypuszczenie, że wszyscy są tak zafascynowani pierwszą damą, że podobnie jak ona, postanowili milczeć. 

NARODZINY GWIAZDY
I tak oto narodził się Christian Paul, amerykański projektant mody, który zachwycił się stylem polskiej prezydentowej porównując ją do Melanii Trump. Mocno to nietrafione, bo na początku prezydentury Donalda Trumpa takie gwiazdy świata mody jak Tom Ford, Marc Jacobs oraz Sophie Theallet oficjalnie oświadczyły, że pierwszej damy Stanów Zjednoczonych ubierać nie będą.

Wystarczy dodać, że w lipcu ubiegłego roku naczelna najważniejszego modowego pisma na świecie Anna Wintour powiedziała w jednym z wywiadów, że nie chce żony Trumpa na okładce swojego magazynu promującego kobiety, które „coś osiągnęły”. W tym miejscu warto przypomnieć, że na okładce amerykańskiego „Vogue’a” gościła już Kim Kardashian. Sensacyjne narodziny nowej gwiazdy świata mody nie mogły obejść się bez echa. Bo skoro facet istnieje i tworzy, to jakieś ślady jego działalności powinny być w interecie. I rzeczywiście Christian Paul zaistniał w sieci kilka godzin później. Pojawiło się konto na Twitterze oraz YT, które są obserwowane przez kilkanaście osób – zapewne pracowników „Wiadomości”. Można tam zobaczyć zaaranżowane studio zdjęciowe oraz filmiki promocyjne, na których modelka odziana w sukienkę z sieciówki przechadza się ulicami Warszawy. Dlaczego amerykański projektant pracuje w Polsce?

Odpowiedzią na to pytanie może być swojskie nazwisko designera. Jak wynika z informacji zdobytych przez portal OKO.Press, mężczyzna naprawdę nazywa się Christian Farbaniec i pracuje jako analityk w fimie Scaleup Partnters. Po tym jak afera z jego udziałem rozkręciła się na dobre, konto w serwisie LinkedIn zostało usunięte. 

Na szczęście w sieci nic nie ginie, a internauci wzięli się ostro do roboty, czego owocem jest fala memów. W takiej sytuacji jedyne, co można zrobić, to trochę pożartować. Póki jeszcze nam wolno. Dodał(a): Adam Barabasz / fot. VOD, Facebook Środa 24.06.2020