Chrześcijański prezenter radiowy skazany na trzy dożywocia za wyłudzanie pieniędzy

Najwidoczniej etap bezkarnego wyciągania pieniędzy od wiernych, pod przykrywką wspomagania wiary, zaczyna powoli ustępować. Jeden z chrześcijańskich prezenterów radiowych został właśnie skazany na trzy wyroki dożywocia za wyłudzenie prawie 120 mln zł.
Zrzut ekranu 2021-11-4 o 15.12.17.png

Doc Gallagher to amerykański prezenter radiowy, który prowadził program Money Doctor. Pod przykrywką ważne idei i rzekomego tworzenia chrześcijańskiej wspólnoty, wyłudzał pieniądze bazując na tworzeniu piramidy finansowej – struktury, w której zysk uczestnika zależny jest od późniejszych wpłat innych osób. 

Mężczyzna poznawał swoje ofiary w kościele, gdzie przedstawiał im idealny obraz inwestycji będącej solidnym dodatkiem do emerytury. Swoją uczciwość reklamował należeniem do tej samej wspólnoty i misyjnością, która miała gwarantować szlachetne intencje.

"Doc Gallagher jest jednym z najgorszych przestępców, jakich widziałam. (...) Bezlitośnie okradał swoich klientów, którzy ufali mu przez prawie dekadę. Wyłudził 32 mln dolarów od swoich klientów i wykorzystał wiele starszych osób" - stwierdziła Lori Varnell, szefowa zespołu ds. oszustw finansowych dla osób starszych w prokuraturze okręgowej hrabstwa Tarrant. 

Niektóre z ofiar zostały tak omamione, że sprzedawały samochody, pożyczały pieniądze od dzieci lub podejmowały dodatkowe prace mimo przeciwwskazań zdrowotnych, byleby tylko uzupełnić stracone pieniądze.

Znamy jednego duchownego w Polsce, który chętnie zagląda do portfeli wiernych. Mimo tego, że wokół jego postaci pojawia się coraz więcej kontrowersji, nadal zostaje bezkarny. Może sprawa Gallaghera umożliwi przejrzenie na oczy niektórym wyznawcom. Jeśli nie, sakiewka nadal będzie się powiększać, a na co będą szły te pieniądze, tego nie wie nikt... Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / facebook.com Czwartek 04.11.2021