Co ciekawego w TV, czyli jesienna ramówka w męskiej odsłonie

Jesienna ramówka 2016 powinna ucieszyć panów. I nie chodzi tu wyłącznie o rozgrywki Ligi Mistrzów. Co ciekawego w TV zobaczymy w tym sezonie? Sporo nowości i kontynuacje hitowych seriali. Coś dla siebie znajdą fani motoryzacji, miłośnicy kryminałów i wielbiciele mocnego kina.

iStock_86866489_XLARGE617.jpg
Męskie seriale w jesiennej ramówce

Jeżeli jesteś fanem seriali, w tym roku jesienna ramówka cię nie zawiedzie. Od połowy marca, kiedy to stacja FOX ogłosiła, że będzie kręcić 3. sezon serialu „Gotham”, miłośnicy postaci stworzonych przez DC Comics przytupują z niecierpliwości. Zapowiada się, że historia o komisarzu Gordonie będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Najnowsze odcinki zaczną się ukazywać we wrześniu, co poniedziałek o 20:00. Oznacza to, że jeśli dzielisz mieszkanie z kobietą swojego życia, co tydzień czeka cię wyścig przed telewizor. A to wszystko przez nowy program TVN Fabuła – „Fabuluuz”. Świetne historie, interesujące tematy, przystojny (podobno) prowadzący i nieco splendoru za sprawą gwiazd show-biznesu. Twoja druga połówka może nie zechcieć sobie tego odmówić.

W AXN pojawia się drugi sezon serialu „Podejrzany” („Secrets and Lies”). Nowe odcinki będą emitowane od 26 września co poniedziałek o 22:15. Zaskakujące zakończenie poprzedniej serii sugeruje, że w nowym sezonie będzie jeszcze bardziej emocjonująco. Serial przypomina strukturą klasyczne kryminały, w których krąg podejrzanych co chwila się powiększa, a motyw zbrodni jest niespodzianką nawet dla najbardziej spostrzegawczych tropicieli tajemnic.

Jesienna ramówka obfituje także w zupełnie nowe seriale. We wtorki o 21:25 w TVP1 będzie można obejrzeć „Komisję morderstw”. Zaczytujesz się w powieściach Wrońskiego i Krajewskiego lub interesujesz się historią? To coś dla ciebie – niewyjaśnione zbrodnie sprzed lat, emocjonujące powroty do przeszłości, a w tle Dolny Śląsk lat 30. i 40. minionego stulecia.

Nową produkcję proponuje także TV4. Ich serial „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” zdaje się nieco wzorować na wcześniejszych bardzo popularnych „Kryminalnych”, może dlatego, że w rolę głównego bohatera wciela się również Marek Włodarczyk. Serial opowiada historie dwóch policyjnych zespołów dochodzeniowych, które usiłują rozwikłać zagadki najcięższych przestępstw. Odcinki będą emitowane od poniedziałku do czwartku o 20:00.

Nowości TV – nie tylko seriale

Wśród nowości w TV znajdzie się program TVN Turbo – „Wszystko, co naj…”. To przegląd mało znanych ciekawostek, tego, co największe, najmniejsze, najszybsze, najwyższe i najdroższe – od budynków i maszyn przez samochody aż po ludzi. Program pojawia się już w pierwszym tygodniu września i będzie emitowany w każdą niedzielę o 17:45.

tv-oryginał.jpg

Ciekawie zapowiada się też druga propozycja stacji – „Jak to się stało”. Filip Chajzer rozłoży na czynniki pierwsze sytuacje przedstawione na filmikach, które biją rekordy popularności w sieci. Spróbuje odtworzyć uwiecznione sytuacje: niezwykłe wyczyny, niebezpieczne upadki, zabawne wpadki i niepowodzenia. Program będzie emitowany w każdą środę o 22:55 i to jest dobra wiadomość. Konkurencyjna propozycja dla kobiet – „Bez skazy”, nowość TVN Style – zaczyna się całe 10 minut później. Tyle ci wystarczy, by przechwycić pilota i zająć sofę przed telewizorem.

Na uwagę zasługuje także nowa odsłona programu Galileo. Tym razem drugi człon nazwy brzmi „Tajemnicze historie” i to chyba wszystko wyjaśnia. Ciekawe reportaże przeniosą cię w przeszłość, by rozwiać przypuszczenia dotyczące Kuby Rozpruwacza czy przybliżyć postać legendarnego Człowieka w Żelaznej Masce. Część odcinków poświęcona jest także wyjaśnianiom największych tajemnic ludzkiego życia i teorii dotyczących końca świata. Ciekawie i pouczająco będzie w każdy piątek o 23:00 na Szóstce. Na początkową część programu możesz jednak nie zdążyć. A to za sprawą innej nowości – serialu TVP 2 „Artyści”, który opowiada o losach fikcyjnego teatru i zatrudnionych w nim aktorów. Jeżeli dzielisz telewizor z fanką seriali, walka o pilota może być naprawdę zacięta.

Programy motoryzacyjne w nowej ramówce

Programy motoryzacyjne w nowej ramówce Discovery zajmują szczególne miejsce. Jednym z największych hitów stacji są „Polscy truckersi”. Przygody najwytrwalszych przewoźników na świecie stały się tak popularne, że tej jesieni pojawia się drugi sezon. Tym razem ma udowadniać, że olbrzymie samochody mogą być prowadzone nie tylko przez mężczyzn, a zawód kierowcy jest równie atrakcyjny i wymagający dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci. W tej serii na bohaterów czekają duże zmiany. Podobnie jak na Magdę Gessler, która w tym samym czasie w swoich „Kuchennych rewolucjach” wzbudza popłoch wśród polskich restauratorów. Jeżeli twoja partnerka wciągnęła się przez poprzednie trzynaście sezonów, możesz być pewien, że czternastego nie będzie chciała sobie odpuścić.

Jedną z ciekawszych propozycji dla panów jest program „Niechciani w Gas Monkey” („Misfit Garage”), w którym zobaczysz twarze znane z „Auto-reaktywacji”. W tej odsłonie mechanicy ścigają się z czasem, by odnawiać stare samochody wystawiane na aukcję, a praca pod presją prowadzi do wielu napięć. Ich zmagania będzie można obserwować na Discovery Channel co sobotę o 21:00. Możesz się jednak pożegnać z ich oglądaniem, jeżeli twoja partnerka jest fanką programów typu „zobacz, co potrafię”. Sobota to czas licznych talent show, więc nie pozostaje ci nic innego, jak przenieść się przed telewizor do drugiego pokoju.

Jak rozwiązać ramówkowy konflikt?

Walka o pilota, to nic przyjemnego i nie służy żadnemu związkowi. Oczywiście – potencjalne wypracowanie kompromisu może Was zbliżyć i pozwolić lepiej wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swojej połówki w przyszłości, ale nikt nie chce przez to przechodzić codziennie.

Jak każdy facet – nie spoczniesz, póki nie przetniesz tego konfliktu, a tak się składa, że rozwiązanie jest tak stare jak telewizja kablowa, ale w zupełnie nowej XXI-wiecznej odsłonie. A mowa tu o podłączeniu więcej niż jednego odbiornika telewizyjnego do telewizji kablowej w wariancie światłowodowym – FTTH. Wykaż się i (po raz kolejny, tak, tak…) udowodnij, że jesteś prawdziwym mężczyzną! Zainwestuj w drugi telewizor i sięgnij po komfortowe rozwiązanie telewizji światłowodowej, jakie oferują polscy dostawcy.. Obecnie Orange proponuje proste w montażu i eksploatacji rozwiązanie – zamówieni technicy sprawnie, bez bałaganu i szybko zamontują światłowód, co znacznie ułatwi rozwiązanie konfliktu o pilota. W dodatku korzystając z oferty Orange Światłowód 91 kanałów telewizji kablowej masz za darmo przez 12 miesięcy. To wszystko w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, więc Twoja kobieta będzie również zadowolona.


Dodał(a): materiał sponsorowany Poniedziałek 03.10.2016