Coś z niczego: Sztuka Rapu na DVD

„Hip Hop niczego nie odkrył, Hip Hop zmienił wszystko” Grandmaster Caz
COŚ Z NICZEGO SZTUKA RAPU


Skąd wziął się hip hop i czemu nazywany jest muzyką ludową? Kto zapoczątkował cały ruch, kto jest najważniejszym graczem na rynku? Wszystkiego dowiesz się z produkcji, która nawet fascynata heavy metalu płynnie wprowadzi w historię rapu i nie puści go sprzed telewizora przez 106 minut.

Opinie, wywiady i wywody „ulicznych poetów” nakręcają lepiej niż polskie dopalacze. Ze słów głównych bohaterów wypływa zaangażowanie oraz szczere przejęcie tematem. Na ich wspomnienia sam poczujesz się jakbyś rapował od dawna.


Nie uliczne walki, narkotyki i zabójstwa leżą w sercu „Sztuki Rapu”, ale słowo, z którym czołowi raperzy zwracają się do siebie nawzajem i publiczności. Przewodnikiem po świecie nawijek, tekstów i narracji jest Ice-T, z którego żoną - Coco - przeprowadziliśmy niedawno wywiad. Jego rozmówcami są najpotężniejsi w branży: Dr Dre, Eminem, Snoop Dogg, Run DMC, Ice Cube, ale i wielu innych twórców i słuchaczy przyłapanych na skwerze, w sklepie z płytami, w studiu, w barze i na basenie.


W centrum jest słowo zapisane na ręce, na skrawku papieru lub na czystych kartkach eleganckiego zeszytu. Słowo, które wyraża, które jest głosem i sprawia, że jego twórcy należą prawdopodobnie do ostatniej, żywej kategorii pisarzy. Pisarzy, tworzących ad hoc.

COŚ Z NICZEGO SZTUKA RAPU
Obraz był prezentowany w ramach oficjalnej selekcji festiwalu Sundance 2012.

Występują: ICE-T, BUN B, SNOOP DOGG, DR. DRE, EMINEM
Czas trwania: 106 min.
Dystrybucja: Mayfly sp. z o.o.Dodał(a): gianni Piątek 22.03.2013