Cyfrowy crafting i survival

Producenci gier próbują przemycać do swoich tytułów elementy craftingu, czyli tworzenia przydatnych rzeczy z mniej przydatnych rzeczy oraz survivalu, czyli przetrwania – często za wszelką cenę. To wymaga od użytkownika ruszenia głową, zanim ruszy maczetą albo palcem spoczywającym na spuście. Choć nadal w tych grach można wyładować złość rozbijając czaszki napotkanych stworów.
7 DAYS TO DIE

7days.jpg


7 Days to Die stanowi połączenie survivalu w czasie apokalipsy zombie, rozbudowanego craftingu i elementów gier tower defense. Gracz trafia do świata opanowanego przez krwiożerczych nieumarłych. Sztuka przeżycia to konieczność dbania o zapewnienie podstawowych ludzkich potrzeb leżących u podstaw piramidy Maslowa. Zapewnienie więc bezpieczeństwa, pożywienia, wody czy broni do walki warunkuje przetrwanie w dość niewygodnych warunkach – z oddechem zombie na plecach. W 7 Days to Die bezpośrednie starcia nie są priorytetem, warto je podejmować w ostateczności. Zanim ruszysz ręką z maczetą, rusz najpierw głową
Dużo radochy przyniesie otwarty świat oraz demolowanie całkowicie zniszczalnego otoczenia. Ważnym elementem jest też tworzenie przedmiotów – broni i ubrań, ale też elementów budynków, służących do budowy schronu czy pułapek, którymi utrudnimy do niego dostęp.

W konsolowej wersji 7 Days to Die pojawił się też tryb kooperacji dostępny dla dwóch graczy na podzielonym ekranie. Ponadto za pośrednictwem sieci dostępna jest kooperacja dla czterech osób oraz tryb wieloosobowy, w którym gracze mierzą się ze sobą.

7 Days to Die PS4/XONE
Cena: 159,90 zł

THE FLAME IN THE FLOOD

flame.jpg
Crafting i survival może mieć też łagodniejsze oblicze. Świetnie udowadnia to The Flame in the Flood. Dzięki gładkiej, baśniowej i kolorowej oprawie może być świetnym argumentem, by przekonać Twoją kobietę do gier wideo. Ale uprzedzam Twoje obawy – nie zajmie Ci konsoli, bo ten tytuł wydawany jest na PC. Gdy ona będzie podejmowała się craftingu na komputerze, Ty powalczysz o przetrwanie na konsoli. Tak, to może być kosztowne rozwiązanie, ale za spokój się płaci...

Scout jest główną bohaterką klimatycznej, postapokaliptycznej gry survivalowej. W towarzystwie swojego najlepszego czworonożnego przyjaciela porusza się na tratwie przez rwącą rzeką, przybijając do przystani, by znaleźć lub stworzyć materiały do przetrwania. Zastawianie pułapek, pozyskiwanie jedzenia, szycie ubrań, a wszystko w spokojnej atmosferze i bez większego ciśnienia. To gwarantuje, że Twój komputer też przetrwa tę survivalową walkę.

The Flame in the Flood to premierowa gra od The Molasses Flood, które ma w swoich szeregach twórców takich tytułów jak seria Halo, Bioshock i Guitar Hero. Produkcja może poszczycić się rozbudowanym system tworzenia przedmiotów, artystyczną oprawą graficzną oraz świetną ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Chucka Ragana.

The Flame in the Flood PC
Cena: 59,90 złDodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 11.07.2016