Darmowe LSD i MDMA

MDMA | LSD
Badania naukowców dowiodły, że narkotyki takie jak: grzybki, LSD, czy MDMA nie powodują żadnych psychicznych szkód dla zdrowia. Teraz autorzy badań chcieliby dać je ludziom w postaci całkowicie darmowego środka terapeutycznego

shutterstock_163465238.jpg

Do dość nietypowych wniosków doszli ostatnio naukowcy Johansen i Krebs, którzy analizowali dane Narodowej sondy ds. zdrowia i zażywania narkotyków w USA. Po przebadaniu 135 tysięcy ludzi, z których 14% przyznało się do brania różnych psychodelików (głównie LSD, psylocybiny znanej jako grzybki, pejoti oraz MDMA), stwierdzili oni, że wbrew powszechnemu przekonaniu, substancje te nie powodują żadnych problemów psychicznych, takich jak schizofrenia, psychozy, lęki, depresje, czy myśli samobójcze. Wnioski te nie dotyczą PCP oraz ketaminy, które zostały uznane za narkotyki silnie uzależniające i niebezpieczne dla zdrowia.

Teraz naukowcy wraz z organizacją non-profit EmmaSofia chcieliby zwiększyć dostępność psychodelików dla własnego samorozwoju, celów medycznych oraz religijnych i uczynić z nich darmowy lek terapeutyczny.
Dodał(a): Bartosz Joda Wtorek 24.03.2015