Darmowy joint za szczepionkę. Czas się przeprowadzić?

Słyszeliśmy już o wielu 'fantastycznych benefitach' w zamian za zdecydowanie się na szczepienie. Zniżki do kina czy wzięcie udziału w loterii nie było niczym wyjątkowym, ale darmowy joint brzmi już dobrze. Dodatkowo sklepy z marihuaną mają współpracować z niektórymi restauracjami – na wypadek, gdyby złapało nas 'gastro'.
iStock-1036594994.jpg

W Waszyngtonie rusza program "Joints for Jabs", dzięki któremu każda osoba mająca powyżej 21 lat i chcąca się zaszczepić, otrzyma darmowego jointa. Z taką inicjatywą wyszły licencjonowane sklepy z marihuaną po współpracy z gubernatorem Jayem Inslee. Zapowiedział on, że zniesie wszystkie ograniczenia związane z pandemią pod koniec czerwca, lub gdy 70 proc. Osób powyżej 16. roku życia otrzyma chociażby pierwszą dawkę szczepionki.
Śmiało można rzec, że w Stanach Zjednoczonych politycy i przedsiębiorcy prześcigają się w tym, kto więcej zaoferuje osobom zaszczepionym. Funkcjonuje już tam możliwość zdobycia wysokiej nagrody pieniężnej, otrzymania zniżek bądź zupełnie darmowych biletów na wydarzenia sportowe, a także bony na posiłki i napoje w restauracjach.

W Polsce takie rozwiązanie raczej by nie przeszło. Patrząc na to, że mamy kilku "sympatyków jarania" w Polsce, zapewne kombinowaliby za wszelką cenę, by zaszczepić się kilka razy. Z jednej strony wydaje się to niewykonalne, z drugiej... Polak potrafi. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Wtorek 08.06.2021